"אל המקום שליבי אוהב – לשם רגלי מוליכות אותי"

הילל הזקן

 
 
 
 

"אל ג'בל תרבוש ומערב ההר הגבוה"

טיול מיוחד אל הפסגות המרהיבות של סיני
 
 
 
 
 
 
6 ימים של שיכרון הרים בפסגות המהפנטות של סיני

  

 
 
 
 

להניח לרגע, את שגרת החיים העמוסה בצד, ולצאת אל ההרים.
להרגיש את הדופק נפתח ונוכח, עת צעדת בשבילים.

להעפיל לעת ערב, אל ראש-ההר הנישא,
ולהרגיש עמוק בפנים, את הלב שנפתח בהודיה.

עת השמש מסתלקת, אל מול נופים של נצח,
ובפסים כתומים-סגולים, את השמים צובעת,

אתה פתאום מבין את שאמר קהלת:
"דור הולך ודור בא והארץ לעולם עומדת !".

להגיע, באור אחרון, אל הבוסתן הירוק בלב השממה,
כשמבעד לצעיף-הבד, מאירות עיניה, של בת-המדבר, בדממה

את ריאותיך אתה ממלא באוויר ההרים הצלול והטהור
ולמעלה, בשמים, על-סוף הכוכבים קורנים במלוא האור.

אז, פתאום, לרגע קט, הכל עוצר !
מתוך החרישית, קול נשמתך בוקע
באלוהים שבתוכך  –   אתה נוגע

 
ג'בל בנת, ג'בל תרבוש, דרום סיני, טרקים בסיני, ההר-הגבוה, מטיבי לכת סיני
ג'בל טרבוש, דרום סיני, ההר הקבו, טיולים במדבר, מדבר סיני
בשמחה רבה יוצא טרק מרגש ומפעים אל ההר הגבוה והפסגות של סיני
"אל ג'בל תרבוש ומערב ההר הגבוה"
טרק מיוחד אל הפסגות המרהיבות של סיני 
 
 
 16-21/10/2019
 
 
6 ימים מרגשים במיוחד במחוזות היופי המפעימים של סיני
 
 

נפגש במעבר הגבול "טאבה" ולאחר ביקורת הדרכונים, נפגוש את סלח, הנהג שלנו ונעלה להסעה שתביא אותנו אל הכפר ההררי "אל-מילגה" שבסמוך למנזר סנטה קתרינה.

במשך 5 ימים נשוטט כנסיכים בממלכת המדבר.   נגלוש בואדיות, נעפיל אל הפסגות המהפנטות, נטבול בבריכות ובגבי מים נסתרים, נקפץ על הסלעים ונגמע את ההרים.

ביום נטייל עם תיק קטן ובו מים וארוחת הצהריים בעוד ציוד הלינה והתיקים הגדולים יגיעו אל חניוני הלינה על-גבי גמלים.

לעת ערב נשביע רעבוננו בארוחה בדואית חמה ומזינה, נשב יחד סביב המדורה ונאזין לסיפורים ולאגדות שמסופרים במדבר כבר מאות שנים.

.

בטיול נכיר את סיני "דרך הרגליים ודרך הלב".   נפגש עם המקומיים, נכיר את השבטים השונים והיחסים בניהם, נפגוש את צמחי המדבר המיוחדים ונתחקה אחר הגיאולוגיה, ההיסטוריה ובעלי החיים של הארץ המדבר הקסומה.

קבלו עכשיו למייל את הפרטים המלאים
למי מתאים הטרק ?

#  למטיבי לכת שמעולם לא טיילו בסיני  –  ושמעו את הסיפורים של כל מי שחזר משם, על ההרים הטמירים וקסם שאין מילים לתארו.   אוהבים לטייל ורוצים להגיע אל הטרקים המיוחדים של סיני, עם קבוצה איכותית ומדריך מקצועי שמכיר היטב את סיני, מעורה בפוליטיקה של השבטים ויכול להוביל אתכם בבטחה ובראש שקט באזורים הידידותיים ומאירי הפנים בסיני

#  אלו שכבר ביקרו וטיילו בהרי-סיני  –  אפילו פעמים רבות  –  זו ממש הזדמנות להתחדש, להתרחב ולהכיר מסלולים חדשים בסיני, ליהנות מהדרכת עומק ייחודית ומחוויה עוצמתית.

# לאלו שמבקשים לגלות את סיני של ההרים –  זו שנמצאת הרחק מן החופים המוכרים והאהובים, וצופנת בתוכה את אוצרותיה הגנוזים, מראות ותחושות השמורים לממתיקי סוד…

#  לטיילים ותיקים  –  שנפשם מבקשת את מרחבי החופש הפראיים.   שקופצים בהתרגשות על כל הר חדש, מתפעמים ומתרגשים מהעוצמה של הפסגות ומהיופי שקורן מעל עבר, מאוהבים בהליכה בשבילי המדבר וסקרנים לחקור מחוזות חדשים שמעטים הם אלו שכף רגלם דרכה בם.

הבריכה האגדית - גלת אל אזרק - בואדי טלעה - ההר הגבוה - מרומי סיני - טיול לסיני קיץ 1994 - טיול מאורגן לסיני, טרק בהרי סיני הרים וחופים
שקיעה בהרי סיני, שקיעה במדבר, שקיעה בסיני, שקיעה בסנטה קתרינה, טיולים לסיני
התכנית המלאה

 

יום 1  –  הלב נפתח  –  ניפגש בשעה 08:00 במסוף "טאבה", סמוך לאילת.   לאחר המעבר בביקורת הדרכונים, נעלה על ההסעה שלנו, שתביא אותנו אל הכפר ההררי "אל-מילגה" שבהר-הגבוה.   בכפר נערוך קניות והשלמות למזון ונפגוש את מחמד ה"דליל", מורה הדרך הבדואי שילווה אותנו בטיול.   מהכפר נצא לדרך כשפנינו אל ההרים.   נחל את הטרק בעליה יפה אך מתונה ב"כביש הראשי" היוצא מהכפר אל ההרים, הלו-הוא שביל הגמלים המפורסם "נקב אבו ג'יפה".   בתום המעלה, נגלוש אל "ואדי טובוג" והמשכו, "ואדי זוותן", המשובצים בגנים ובוסתנים ירוקים ומשובבי נפש, שכמו קוראים תיגר על הישימון שמסביב !.   לאחר ארוחת צהריים מרעננת בביתה של עומריה, בת הג'בלייה, נעשה פעמינו ב"נקב זוותן" כשפינינו אל "ואדי ג'בל" ואל הבוסתן של חוסיין ב"פארש רומנה", שם נלון.

יום 2  –  פנינת ההר  –  נפתח את היום בהליכה מרנינה בין סבך הצמחיה הירוקה והלא שגרתית, במורד ערוצו של "ואדי תלעה הגדול".    הואדי יביא אותנו אל מעיין קטן ונחבא אשר סביבו צמחי נענע צרת עלים, הידועה כ"חבאג" – הנענע של סיני !.    לאחר לגימת ספלי תה חבאג ממי המעיין, נמשיך במורד הנחל אל עבר פנינת ההר-הגבוה, אל הבריכה האגדית "גלת אל אזרק" בה נטבול כהלכה במימה הקרים.   נמשיך במורד ואדי תלעה הגדול אל עבר נאת הדקלים "כרום-ג'וד" ובארות המים החיים.   את היום נסיים בטיפוס קל אל נקודת הלינה שלנו, בסמוך לבאר הטובה, "מוית שליך".

יום 3  –  עולים לתרבוש  –  נשכים קום עם אור ראשון ונצא לדרך בעליה מתונה לאורך יובליו העליונים של "ואדי רפייד", נחלוף על פי-הבאר "ריטת אל-פרעיה" שתביא אותנו אל מרגלותיו של התרבוש.   שביל מטפסים צר ותלול יוביל אותנו בעליה אטית שקולה ומדודה אל עבר הפסגה השחורה והמהפנטת של "ג'בל התרבוש" ואל נופי הנצח נשקפים ממנה.   מהפסגה נרד מלאי הוד והדר אל קניוני הגרניט השחורים-אדומים של "ואדי רפייד" ואל ואדי תלעה התחתון.

יום 4  –  הרפתקאות ב"ואדי נוגרה"  –  נפתח את הבוקר בהליכה קלילה אל עבר קברו של השייח' עוואד והכפר הנחבא שהתפתח סביבו.   מהכפר הציורי נעשה פעמינו אל פתח ערוצו של "ואדי נוגרה" האל-מותי, זהו ואדי מרהיב עם שפע של נאות תמרים קסומות ונופי גרניט אדומים ונשגבים.  את יומנו נסיים בגן הבדואי "בוסתן אל בירכה", שם נלון.

יום 5  –  הבוסתן של הרופא  –  בהליכה שמחה של בוקר נחצה את "בקעת פַרעַה" הרחבה ונרד אל הכפר הבדואי "אבו-סילה".   את הכפר נחצה בשביל גמלים יפה שיוביל אותנו אל גנו הקסום של חאג' אחמד, רופא הצמחים המפורסם משבט הג'בליה.   את הטרק נסיים בהליכה משובבת נפש ב"ואדי טלח" אשר יחזיר אותנו חזרה לכפר.

לאחר 5 ימים מלאי כל-טוב, נפרד מההר הגבוה ונעלה על ההסעה שלנו שתביא אותנו אל הכפר הציורי "ביר-זרייר" הבאר-הקטנה.   שם נעלה על רכבי 4X4 ונצא לסאפרי מדברי במורד ואדי-רססה, ואיתו אל חופים הפראיים של "ראס ממלח", שם נלון.

יום 6  –  טוויסט בעלילה  –  לאחר שנירקול בוקר בריפים של ראס ממלח, נעלה שוב על רכבי השטח שיביאו אותנו אל השונית הססגונית של ה"דחלה" "בראס-אבו-גלום".    בתום השנירקול נעלה על הסירת דייגים קטנה ונשוט ל"בלו-הול"  –  "החור הכחול", אתר הצלילה המפורסם של סיני, לשנירקול פרידה אחרון, שם נסיים בהבטחה לחזור עוד פעמים רבות לסיני האהובה.   לאחר מקלחת והתארגנות, נעלה שמחים על ההסעה, חזרה לטאבה, עם הבטחה בלב לשוב ולחזור אל הרי סיני הנשגבים.

.

בטיול נכיר את סיני "דרך הרגליים ודרך הלב".   נפגש עם המקומיים, נכיר את השבטים השונים והיחסים בניהם, נפגוש את צמחי המדבר המיוחדים ונתחקה אחר הגיאולוגיה, ההיסטוריה ובעלי החיים של הארץ המדבר הקסומה.

.

הערה חשובה:  התכנית המפורסמת היא התכנית הרצויה.   יחד עם זאת, ייתכנו שינויים בתכנית הטיול בהתאם להנחיות השלטונות המקומיים, מזג-האוויר ושיקול דעתו הבלעדי של המדריך.

ג'בל סירבל, ג'בל בנת, ג'בל תרבוש, דרום סיני, ההר הגבוה, סנטה קתרינה, טרקים בסיני, טיולים בסיני, מטיבי לכת, הדייק הטבעתי
ואדי תלעה הגדול, דקלים בסיני, נאת מדבר, בוסתנים בהר הגבוה, ג'בלייה, טרק מטיבי לכת, טרק סיני, טיול בהר הגבוה
אופי הטרק

זהו טרק, מדהים ונדיר ביופיו

הטרק הוא למטיבי-לכת

אורך המסלולים: 15-20 ק"מ ביום.

אתגרים צפויים:  הליכה רבה, הפרשי גבהים משמעותיים (לעתים 800 מטר ביום).   עליות וירידות תלולות, מעברי סלעים ומדרגות סלע, לעתים בעזרת כתפי חברים.   ההליכה היא בהרים ולעתים ללא שבילים מסודרים.

מנהלות:  ביום נטייל עם תיק קטן ובו מים וארוחת הצהריים.   התיקים הגדולים וציוד הלינה מגיעים לנקודת הלינה על-גבי גמלים.

לינה:  בבוסתני הבדואים ובמקומות קסומים ועוצמתיים בעומק המדבר וההרים.   בבוסתני הבדואים ובנקודות הלינה נמצא בארות עם מים זכים לשתייה אך ללא שירותים או מקלחות.   הלינה היא תחת כיפת השמיים.   בתום הטרק נחזור לכפר "מילגה" שם ניתן להתקלח.

כלכלה:  הטיול כולל כלכלה צמחונית מלאה החל מהצהריים של היום הראשון.   בבקרים  –  ארוחה קלה.   בצהריים  –  פיקניק משותף של ממרחים וירקות אותם נחלק לתיקים של כולנו ונאכל במהלך יום ההליכה.   בערב  –  נכין יחד ארוחה חמה ומזינה.

קבוצת גיל:  הטיול פתוח להרשמה למטיילים מטיבי לכת מגיל 18 ומעלה.

גודל הקבוצה:  קיום הטיול מותנה בהרשמה של 10 מטיילים לפחות.   מקסימום מטיילים בקבוצה: 25

מקום ומועד המפגש:  ביום רביעי ה-08/05/2019 ב-08:00 בכניסה למעבר טאבה.

מעוד סיום:  ביום שני ה-13/05/2019.   שעת חזרה משוערת לטאבה – 19:00

זהו טיול אדיר שנבנה על סמך ניסיון של עשרות שנים בסיני והיכרות אינטימית עם האזור והבדואים היושבים בו.
ליאור אנמר וניצן ברגע של הגות ב'בלקון' של באב-אל-דוניה במרומי חצי-האי-סיני - טיול למנזר סנטה קתרינה ולהרים של סיני, טרק בהר הגבוה סיני
ג'בל מדסוס, מדסוס סיני, ההר הגבוה, טיולי סיני, מדריל טיולים בסיני, מטיילים בסיני
הטרק לסיני כולל

אגרת כניסה לסיני  –  בצד המצרי
הסעות  –  תחבורה מלאה לאורך כל הטיול מטאבה וחזרה
הדרכה מקומית  –  מורה דרך מקומי ("דליל") משבט ג'בלייה
הדרכת תוכן  –  מדריך ישראלי ותיק מנוסה
כניסה לאתרים  –  כניסה לשמורה הלאומית של סנטה-קתרינה
כלכלה  –  מלאה, צמחונית, החל מהצהריים של היום הראשון ולאורך כל הטרק
לינה – בבוסתנים קסומים בהרים
מי שתיה  –  מים טובים למילוי הבקבוקים בחניוני הלילה
גמלים –  להובלת הציוד לחניוני הלילה וסיוע בעת הצורך
אופרציה  –  ארגון וניהול אופרטיבי.
טיפים  –  לנותני השירותים בסיני

המחיר אינו כולל:
תחבורה בתוך ישראל
אגרת מעבר במסוף הגבול הישראלי  –  105 ש"ח
ביטוח רפואי (חובה לעשות)  –  12-20$
טיפ למדריך הישראלי  –  15-20$
הוצאות בעלות אופי אישי כדוגמת מזכרות, חטיפים, מים מינרלים ושתייה.
כל הוצאה נוספת שאינה כלולה בסעיף: "הטרק לסיני כולל"

 

עלות

שווי מלא של הטרק –  790$

אבל שימו לב למחיר בהרשמה המוקדמת

 

תאריך הטיול:  16-21/10

מחיר מוזל מיוחד לנרשמים

עד ה-29/07  –  690$

נשמע אדיר!

איך משריינים מקום בטרק ?

הנה טעימה קטנטנה מההרים והחופים


.

בכל דבר ושאלה, הכי טוב להרים טלפון:

050-2882202

gils2012@gmail.com
גילי ששון