"אל המקום שליבי אוהב – לשם רגלי מוליכות אותי"

הילל הזקן

 
 
 
 

"אל מרחבי השקט הציוריים של צפון יוון"

טרק במיוחד אל חבל זגוריה ורכס הטימפי
 
 
 
 
 
 
7 ימים של שכרון הרים בין הצוקים האדירים, הפסגות האלפיניות
הקניונים השוצפים והכפרים הציוריים של חבל זגוריה ומטאורה
 
טיול שהוא חובה לכל מי שבאמת רוצה לטייל ביוון
 
 
 
 
 
 

אי שם, בצפון יוון, מסתתר לו חבל ארץ
שעד לא מזמן היה נשכח, עזוב ונטוש.
שמורה מרגשת של ארץ בראשית, עשירה וסוחפת.
תיבת אוצרות מרהיבה שאל מולה הלב רוקד משמחה.

לא בכדי, זהו חבל הארץ המרגש ביותר ביוון.
רכסים נישאים ומצוקים המזדקרים בפראיות לשמיים,
פסגות אלפיניות מושלגות ואגמוני קרחונים.
קניונים עוצמתיים, נהרות שוצפים ופלגי מים זכים,
הזורמים בינות למפלונים ובריכות טורקיז מכושפות

בתוך כל היופי המהפנט הזה,
משובצים כפנינים, כפרים עתיקים,
שכמו קפאו בזמן במשך מאות שנים.
סמטאות ציוריות ובתים מסורתיים,
שבילי רועים ודרכים נושנות,
גשרי אבן עתיקים ומרהיבים,
לצד קפלות ומנזרים מקודשים.

"אל מרחבי השקט הפראיים של צפון יוון"
טרק מיוחד אל חבל זגוריה ורכס הטימפי  

7 ימים של שכרון הרים בין הצוקים האדירים, הפסגות האלפיניות

הקניונים השוצפים והכפרים הציוריים של חבל זגוריה ומטאורה

תאריכים קרובים

15-22/07/2020

08-15/09/2020

קבלו עכשיו למייל את הפרטים המלאים
התכנית המלאה

יום 1  –  אל מרחבי השקט הציוריים של צפון יוון
נפגש בשדה התעופה ונמריא בטיסה ישירה ליוון.   לקראת הצהריים ננחת באתונה ונעלה על ההסעה שלנו שתביא אותנו אל חבל זגוריה ואל המלון בכפר הציורי מונודרני.   במידה והזמן יאפשר, נצא אחר הצהריים לטיול יפיפה בסביבת מנזר אגיה פראסקבי והתצפית הנהדרת מעל קניון ויקוס

יום 2  –  הקניון האמתני של הויקוס
נתעורר לבוקר פסטוראלי יווני ואל נופים מהפנטים של הרים זקורים וצוקי סלע עוצמתיים.   על המדרונות והצוקים תלויים כפרים ציוריים, הבנויים אבני צפחה, שכמו קפאו בזמן מאות שנים.   נצא לדרך כשפנינו אל קניון ויקוס.   זהו העמוק והמרשים בכל קניוני יוון ואירופה.   נרד במדרון ההר ונפסע בין צוקי ענק המתנשאים מעלה, לעתים בגובה של כמעט קילומטר !!!.   נלך בערוץ הנחל לאורך הקניון כשמעלינו חופת עצי הדולב ענקיים ומרשימים.   לעת צהריים נגיע אל "אם המעיינות" עינות וידומיטיס.   לאחר טבילה הגונה במים החיים, נטפס לאורך שביל עתיק ומפותל שיביא אותנו אל הכפר ויקוס הנושא את שם הקניון שמתחתיו.  נסייר בין בתי הכפר ונטפס לתצפית מרהיבה הצופה אל עבר הפסגות האלפיניות של רכס הטימפי, הנשקף מעברו השני של הקניון.  לינה בכפר ויקוס

יום 3  –  ארץ פלגי המים
לפנינו יום של ברכות צלולות ומפלונים הנחבאים בעומק הקניונים.   עם בוקר נעלה להקפצה קטנה שתביא אותנו אל הגשר של אריסטי בו מתחיל מסלולנו.   נלך במעלה הערוץ הזורם של נהר הויקוס, בחלק הנקרא וידומאטיס פאטימוס.   נשוטט בין פלגי המים, המפלונים ובריכות טורקיז מהפנטות.   לעת צהריים נפוש תחת עצי דולב ונטבול בבריכת עין השור.   רעננים ומאושרים, נטפס, אחר הצהרים, במעלה המדרון, אל הכפר העתיק פאפיגו, בו נלון בפונדק מסורתי.

יום 4  –  אל ההרים גבוהים ואגם הדרקון הנעלם
עם בוקר נפרד מהקניונים העמוקים והנחלים ונצא לאחד הימים המדהימים והאתגריים של הטרק.   נתחיל בטיפוס יפה אל עבר מאסיב הטימפי והפסגות הגבוהות.   לעת צהריים נגיע אל רמת ההר ואל בקתת אסטרקה.  זוהי בקתת לינה אלפינית, גבוהה וחמימה, המשמשת את מטיילי ההר.   לאחר ארוחת הצהריים נשאיר את מירב ציודנו בבקתה ונצא לחפש את אגם הדרקון הנעלם, אגם דרקולימני.   לעת ערב, נחזור לבקתה לארוחת דשנה ולינה.

יום 5  –  בין הרים, סלעים שלוגיות ואגמוני קרחונים
נתעורר לבוקר בשחקים, בין הפסגות האלפיניות של זגוריה.   לאחר ארוחת בוקר מרעננת וקפה טוב, נעשה את דרכנו בין נופי קרסט מגוונים, אגמוני קרחונים ושלוגיות לבנות.   נשוטט נפעמים בין פסגות הרכס כשפנינו אל נקודה מיוחדת אשר ממנה נשקפים נופים מרגשים מלוא האופק.   מהמרחבים הירוקים והכפריים של יוון ההררית ועד להרי אלבניה, השכנה הצפונית.   לעת צהריים, נרד במדרונות האחו, מפסגות ההר אל הכפר הציורי ספאלובו  –  כפר הגחליליות.  בו נלון.

יום 6  –  מסע בזמן  –  אל הכפרים העתיקים והגשרים הציוריים
זהו יום מיוחד במינו בו נשוטט בדרכים עתיקות בין כפרים ציוריים, גשרי אבן מהפנטים ונופים מלבבים ומרגשים.   הקפצה קצרה תביא אותנו אל תחילת המסלול בכפר וראדטו, הנמצא מן העבר השני של הקניון הויקוס.   בתצפית מרהיבה נגמע שוב את מראות הקניונים והמצוקים ונשים פעמינו בדרך בת מאות שנים המתפתלת מטה באופן מרהיב, חוצה גשרי אבן עתיקים ומושכת בין הגבעות והכפרים המסורתיים.   בסקאלה וראדטו נרד בשביל מדרגות אבן לוליניות מרהיבות ביופיין !.   בכל צעד בשביל נרגיש את מלאכת המחשבת וחוכמת הבנאים עתיקת היומין.   נמשיך אל עבר הכפר העתיק קיפי ואל הגשרים התלויים שמקיפים אותו.   אלו הם גשרי אבן מרהיבים מהווים מונומנטים אדריכליים רבי הוד.   נפסע בינות לגשר הבודד, גשר שלושת הקשתות והגשר הקשתי של קוקורוס.   אחר הצהרים נעלה על ההסעה שלנו שתביא אותנו אל מטאורה ואל מלון האורחים בעיירה קאסטרקי

יום 7  –  ארץ המנזרים התלויים של מטאורה
את היום האחרון למסענו נפתח בלבו של מחזה שכמו נלקח מציורי פנטזיה ואגדות.   לאן שנפנה מבטינו נבחין במאות צוקי סלע עצומים הנישאים מעלה כמגדלים פורחים, ועליהם מנזרים עתיקים התלויים בין שמים לארץ.    עם בוקר נצא לשיטוט בין הצוקים הנשגבים ונעפיל אל אחד המנזרים העתיקים שעדיין פעילים.   נסייר בחצר המנזר ובכנסיה.  נתבשם בריחות הקטורת ונתרשם מציורי האיקונין העתיקים.   לעת צהריים נפרד מארץ המנזרים ונמשיך בנסיעה מזרחה, אל חוף הים.   בדרכנו נעצור בכפר דייגים קטן לארוחת ערב מיוחדת ומפנקת.   מדושנים ומאושרים נמשיך בנסיעה אל שדה התעופה לטיסה חזרה, עם הבטחה בלב לחזור שוב אל יוון ואוצרותיה.

יום 8 – נחיתה השכם בבוקר בישראל

הערה חשובה: התכנית המפורסמת היא התכנית הרצויה.   יחד עם זאת, ייתכנו שינויים בתכנית הטיול בהתאם להנחיות השלטונות המקומיים, מזג-האוויר ושיקול דעתו הבלעדי של המדריך, לטובת הקבוצה כולה והצלחת הטיול.

למי מתאים הטרק ?

#  למטיבי לכת ואוהבי טרקים  –  ששמעו את הסיפורים על זגוריה וצפון יוון, על הקניונים המטורפים, ההרים העוצמתיים וקסם שאין מילים לתארו.   אוהבים לטייל ורוצים להגיע אל הטרקים המיוחדים של יוון, עם קבוצה איכותית ומדריך מקצועי שיכול להוביל אתכם בבטחה ובראש שקט.

#  אלו שכבר ביקרו וטיילו ביוון  –  אפילו פעמים רבות  –  זו ממש הזדמנות להתחדש, להתרחב ולהכיר מסלולים חדשים ומרגשים, ליהנות מהדרכת עומק ייחודית ומחוויה עוצמתית.

# לאלו שמבקשים לגלות את הקסם של יוון הנשכחת –  זו שנמצאת הרחק מן הריזורטים והאיים הפופולריים.  מבקשים לחוות את הפסטורליה השקטה ואת הטבע הפראי במלוא הדרו, מראות ותחושות השמורים לממתיקי סוד…

#  לטיילים ותיקים  –  שנפשם מבקשת את מרחבי החופש הפראיים.   שקופצים בהתרגשות על כל הר חדש, מתפעמים ומתרגשים מהעוצמה של הפסגות ומהיופי שקורן מעל עבר, מאוהבים בהליכה בשבילי ההרים וסקרנים לחקור מחוזות חדשים.

אופי הטיול

 

זהו טרק, מדהים ונדיר ביופיו.   הטרק הוא למטיבי-לכת בינוני +

אורך המסלולים:  10-15 ק"מ ביום. 7-10 שעות ביום

אתגרים צפויים:  הליכה רבה, הפרשי גבהים משמעותיים (לעתים 600 מטר ביום).   עליות וירידות ממושכות, ההליכה היא בהרים על שבילי רועים ומטיילים.

מנהלות:  ביום נטייל עם תיק קטן ובו מים וארוחת הצהריים.   התיקים הגדולים מגיעים לנקודת הלינה על-גבי רכב מנהלות.

לינה:  בפונדקים כפריים, על בסיס 2 מטיילים בחדר עם שרותים ומקלחת.   בבקתת אסטרקה הלינה היא באולם משותף עם מיטות קומתיים.   השירותים משותפים וללא מקלחות.

כלכלה:  הטיול כולל כלכלה מלאה החל מהצהרים של היום הראשון.   בבקרים ובצהריים  –  פיקניק משותף של ממרחים, גבינות וירקות.   בעב ארוחה חמה בפונדק הלינה.

גודל הקבוצה:  קיום הטיול מותנה בהרשמה של 12 מטיילים לפחות.   מקסימום מטיילים בקבוצה:  25

עלות

שווי מלא של הטרק "אל מרחבי השקט הפראיים של יוון"  –  1690

אבל רגע, זה לא המחיר שאתם הולכים לשלם

שימו לב למחירים בהרשמה המקדמת !

תאריך הטיול: 15-22/07/20

מחיר מוזל במיוחד לנרשמים

עד ה-15/06/20  –  1590€

תאריך הטיול: 08-15/09/20

מחיר מוזל במיוחד לנרשמים

עד ה-15/07/20  –  1590€

מחיר הטרק כולל את כל ההוצאות בתוך יוון!
טיסות  –  תל אביב – אתונה וחזרה.
הסעות  –  תחבורה מלאה לאורך כל הטרק, בהתאם לתכנית.
הדרכה  –  מדריך ישראלי ותיק ומנוסה.
מדריך מקומי  –  מורה דרך מקומי (בזמן הטרק).
כניסה לאתרים  –  דמי כניסה לכל האתרים שבתכנית.
כלכלה  –  מלאה החל מהערב של היום הראשון ולאורך כל הטיול.
לינה  –  בפונדקים כפריים קסומים ובבקתת מטיילים.
מנהלות  –  רכב מנהלות להעברת הציוד בין הכפרים.
אופרציה  –  ארגון וניהול אופרטיבי.

המחיר אינו כולל:
תחבורה בתוך ישראל אל השדה תעופה וחזרה.
טיפים למדריך הישראלי ולנותני השירותים ביוון (10יורו לאדם ליום).
ביטוח רפואי (חובה לעשות) 2-5$ ליום.
הוצאות בעלות אופי אישי כדוגמת מזכרות, חטיפים, מים מינרלים ושתייה בארוחות.
כל הוצאה או שירות שאינם מפורטים בסעיף: "המחיר כולל".

נשמע מדהים!
אני רוצה לשריין מקום, איך נרשמים ?