מידע והנחיות ליוצאים ולנוסעים לסיני בתקופת הקורונה

מתווה פתיחת מסוף מנחם בגין במעבר הגבול טאבה

לאחר שנה שמעבר הגבול בטאבה היה סגור, הוא נפתח שוב לתנועת ישראלים אך במתווה מצומצם:

שעות פעילות מצומצמות  –  נכון לימים אלו, המסוף פתוח שבעה ימים בשבוע בין השעות 08:00-16:00.

מכסת עוברים יומית  –  התנועה במעבר מוגבלת ל-1000 נוסעים ביום והיא מפוקחת באמצעות מכסה מוגבלת של אגרת מעבר ברכישה מראש.

פעילות בהתאם לתו הסגול  –  חובת מסכה בתוך מקום סוגר.

חובת בידוד בחזרה  –  נוסעים החוזרים ארצה ואינם מחוסנים:  מחויבים בבידוד של עשרה ימים.   נוסעים שברשותם תעודת מחלים או תעודת התחסנות בתוקף, פטורים מחובת הבידוד.  

בטיולים המאורגנים לסיני אנו רוכשים מראש את אגרות המעבר למשתתפים טרם פרסום הטיול.

בדיקות קורונה

בהתאם לדרישת שלטונות מצרים, על הנכנסים לסיני להציג תוצאות שליליות של בדיקת קורנה. כל הנכנסים לסיני מחויבים בבדיקה.   המצרים לא מכירים בדרכון ירוק או תעודת מחלים.  סוג הבדיקה צריך להיות מסוג PCR. שימו לב – המצרים לא מכירים בתוצאות של סוגי בדיקות אחרות.

איפה עושים ?

מתי עושים ?  –  על הבדיקה להיות בתוקף, כלומר שנעשתה לכל היותר 72 שעות לפני הכניסה למסוף המצרי.  בחלק מקופות החולים התוצאה מגיעה בטווח של 24-48 שעות לאחר הבדיקה.  בקופות החולים (מלבד מכבי) לא מציינים את שעת הבדיקה, או שכתוב 00:00, ואז, מבחינת המצרים, זו שעת הבדיקה הקובעת.  היו מקרים שאנשים הגיעו למעבר עם בדיקות שנעשו שלושה ימים קודם ושעת הבדיקה הייתה 00:00.  בשל כך המצרים לא נתנו להם להיכנס לסיני.   על כן, מומלץ מאוד לגשת להיבדק לכל המוקדם, יומיים לפני מועד המעבר, בשעות הבוקר המוקדמות, בטווח של 42-48 שעות לפני הכניסה לסיני.

דף התוצאות  –  בעת הבדיקה חשוב לומר שהבדיקה היא לקראת נסיעה לחו"ל ולוודא שדף התוצאות יהיה באנגלית ויכלול את הפרטים הבאים:

  • השם המלא באנגלית כפי שמופיע בדרכון
  • מספר זהות (לא חייבים מספר הדרכון)
  • סוג הבדיקה (PCR) מופיע באנגלית בדף התוצאה
  • שעת הבדיקה כתובה באופן תקין (ולא 00:00)
  • שתשובה השלילית היא באנגלית (Negative)

קבלת תוצאות  –  את תוצאות הבדיקה יש להדפיס ולהביא עמכם לגבול.  בקופ"ח מכבי וכללית ניתן להנפיק את האישור באנגלית דרך האתר/אפליקציה. במכבי זה כבר באנגלית. בכללית צריך להקליק על "אישורים לחו״ל – הדפס אישור".   בקופ"ח לאומית ומאוחדת יש לפנות לשירות הלקוחות ולדרוש שישלחו לכם עותק באנגלית.

בדיקה בטרם החזרה לארץ  –  החוזרים לישראל מחויבים לבצע בדיקה 72 שעות לפני ההגעה לארץ.  בטיול אנו המארגנים הבדיקה נעשת כחלק מתכנית הטיול.

בדיקה בכניסה לישראל  –  בכניסה לארץ חובה לבצע בדיקת קורונה נוספת. הבדיקה מתבצעת בתוך במעבר הגבול טאבה בעלות של 100 ש"ח.  לפני החזרה לארץ יש להירשם לביצוע הבדיקה לחץ כאן.

כל נוסע בכל גיל מחויב בבדיקות, גם מתחסנים ומחלימים!

הנכנסים לישראל שאינם מחוסנים או מחלימים מחויבים בידוד של עשרה ימים