"אל המקום שליבי אוהב – לשם רגלי מוליכות אותי"

הילל הזקן

 
 
 
 

"אל הסודות הנסתרים של המצרים הקדמונים"

מסע מיוחד אל הצוויליזציה המפוארת של מצרים העתיקה
 
 
 
 
 
 
 

8 ימים של גילויים והרפתקאות 

בפירמידות ובמקדשי הפרעונים לאורכו של הנילוס

 
 

 

הפירמידות הגדולות של גיזה  ☆  מקדש כרנך  ☆  עמק המלכים  ☆  המקדש של הורוס  ☆  מקדש לוקסור המואר
מקדשי אבו-סמבל  ☆  קברו של תות ענך אמון  ☆  שייט לאורכו של הנילוס  ☆  הספינה המשוחזרת  ☆  ממפיס
המוזיאון הלאומי של מצרים  ☆  סכר אסואן  ☆  מקדשי רעמסס  ☆  הספינקס  ☆  הכפר הנובי  ☆  קהיר החדשה  ☆  ועוד
 
 
 
 
 
טיול חובה לכל מי שבאמת רוצה להרגיש את מצרים
 
 
 
 
 
 

מצרים
כל כך הרבה טמון בשם הזה, במדינה הזו.

מרתקת ומרוחקת, מסקרנת ומפחידה
מעוררת השתאות פשוטה ומסובכת…

מצרים מדינה של מיזוגים.
מדינה עם דת המטיפה לשמרנות
לצד חיי פתיחות ומתירנות.

עשרות מיליונים שחיים יחד במטרופולין של קהיר
לצד אלפי קילומטרים של מדבר ללא ישובים

תרבות עתיקה ורוחנית, מהמרשימות והמפוארת בתבל
ולאחריה שקיעה וניתוק מהרוח ונפילה להישרדות וחומר.

פלאחים במעלה הנילוס המשמרים את שיטות החקלאות העתיקות
ולצידם – דור חדש של צעירים שדורשים פתיחות והתחדשות

מדינת האויב הגדולה ביותר שידעה ישראל
וגם הראשונה שהושיטה יד לשלום

עלומה ורחוקה עד בלתי מושגת
ובו בעת כל כך קרובה ומזמינה

הספינקס, טיול לספינקס, גיזה מצרים, טיול לגיזה, טיול למצרים, טיול מאורגן למצרים
טיול לפרמידות, הפירמידות, הפירמידות של מצריים, טיול מאורגן לפרמידות, הפרמידות גיזה, טיול למצרים
 

בשמחה רבה, יוצא טיול מרגש במיוחד למצרים הקלאסית:

 

"בעקבות העין של הורוס"

טיול  מיוחד אל הסודות הנסתרים של מצרים העתיקה
8 ימים של גילויים והרפתקאות
בפירמידות ובמקדשי הפרעונים לאורכו של הנילוס
 

הפירמידות של גיזה  ☆  מקדש כרנך  ☆  עמק המלכים  ☆  המקדש של הורוס  ☆  מקדש לוקסור המואר

מקדשי אבו-סמבל  ☆  קברו של תות ענך אמון  ☆  שייט לאורכו של הנילוס  ☆  הספינה המשוחזרת  ☆  ממפיס

המוזיאון הלאומי של מצרים  ☆  סכר אסואן  ☆  מקדשי רעמסס  ☆  הספינקס  ☆  הכפר הנובי  ☆  קהיר החדשה  ☆  ועוד

  

טיול חובה לכל מי שבאמת רוצה להרגיש את מצרים

 
תאריכים קרובים:

04-11/04/2121  –  אפריל

15-22/04/2121  –  אפריל

קבלו עכשיו למייל את הפרטים המלאים

חאן אל חלילי, השוק של קהיר, הבזאר של קהיר, השוק העתיק קהיר
התכנית המלאה

יום 1  –  ברוכים הבאים למצרים

נכנסים אל מצרים  –  נמריא מתל אביב ב-11:00.   שעה של טיסה ואנחנו ב"קהיר" – העיר הערבית הגדולה בעולם.   נפתח את הטיול בעיר העתיקה של קהיר, שם נמצאים, זה לצד זה, כנסיה, בית כנסת ומסגד.

בית כנסת איבן-עזרא  –  נחל את הסיור שלנו בבית הכנסת העתיק של קהיר, "בית הכנסת איבן עזרא".   בית הכנסת נבנה במאה ה-9 לספירה ומשרת את הקהילה היהודית של קהיר לאורך יותר מאלף שנים.   בסוף המאה ה-19 התגלתה בעליית הגג של בית הכנסת גניזה עתיקה שנודעה לימים בשם "גניזת קהיר".   הגניזה כללה ארכיון גדול ובו ספרי קודש עתיקים ואלפי מסמכים המתארים את קורות הקהילה היהודית מימי הביניים ועד העת החדשה.

כנסיה קופטית התלויה  –  נמשיך בסיור אל "הכנסייה התלויה" של קהיר, אחת הכנסיות הקדומות בעולם, מימי ראשית הנצרות.  נבקר בבזיליקה ונחשף להתפתחות הזרם הקופטי במצרים.

חאן אל חלילי  –  אחר הצהריים נתמקם במלון שלנו להתארגנות וארוחת ערב.   בשעות הערב קהיר מתעוררת לחיים.   הכל סואן, גועש ורוחש.   ערב רב של צבעים וריחות, דוכנים, אנשים, עגלות ומכוניות המתערבבים זה בזה בבלאגן נוראי ובסדר מופתי כאחד.  נצא אל השוק העתיק והצבעוני של קהיר "חאן אל חלילי".   נשוטט בסמטאות הציוריות בין הדוכנים והחנויות העמוסות בכל טוב.   נהנה מהאווירה, הצבעים וריחות, נלגום תה מצרי מתוק, ונחווה, ולו לרגע, את סוד הקסם המזרחי.

יום 2  –  אל פרמידות הגדולות של מצרים  –  גיזה ממפיס וסקארה

הפירמידות של גיזה  –  נצא מהמלון עם בוקר כשפנינו מועדות אל ה-אתר של מצרים  –  "גיזה" ו"הפירמידות הגדולות".   שנמנות בין שבעת פלאי העולם העתיק.   הפירמידות, שהינן מבני האבן הגדולים ביותר שנבנו על-ידי אדם, שימשו כמבני קבורה אדירי ממדים, בעבור ראשוני הפרעונים, בתקופה הקדומה של "מצרים העתיקה".     נסייר בין הפירמידות, נתרשם מ"הספינקס הגדול", נבקר ב"בספינת השמש" ונקנח ב"מקדש של חפרן".

ממפיס וסקארה  –  נסיעה קצרה מגיזה תביא אותנו אל "ממפיס", מוף המקראית, שהייתה בירתה של מצרים הקדומה ואל הנקרופוליס (עיר המתים) ב"סקארה".   בלב הנקרופוליס בולטת "הפירמידה המדורגת" של המלך "צ'וסר" ("פרמידת ג'וסר") אשר היה רודף אחר שור קדוש בחצר הפירמידה, על-מנת להוכיח כי כוחו במותניו וכי הוא ראוי לתפקיד המלך.   פירמידת המדרגות של צ'וסאר נחשבת למבנה המונומנטאלי הקדום בעולם!.   נמשיך אל ה"סרפאום", בית קברות תת קרקעי בו נקברו פרים קדושים בסרקופגים של 60 טון!.   את הסיור ב"סאקארה" נסיים בביקור מרגש ב"קברי האצילים" (המצטבות).   נכנס פנימה ונחזה בציורי קיר מרגשים ועתיקים, בני למעלה מ-4300 שנים! ובהם מחזות מחיי היומיום במצרים הקדומה.

יום 3  –  היפה שבערי מצרים  –  אסוואן (Aswan)

טיסה לאסואן  –  טיסת בוקר תביא אותנו ל"אסואן" השוכנת 960 ק"מ דרומית לקהיר.   הנוף המדברי בשילוב הצומח הירוק שבגדות הנילוס, מעניקים לה מראה מלבב והופכות אותה ליפה שבערי מצרים.

מחצבות הגרניט הקדומות  –  נסיעה קצרה תביא אותנו אל מחצבות הגרניט העתיקות אשר היוו את מקור האבן למונומנטים האדירים בכל רחבי עמק הנילוס במצרים הקדומה.  במחצבות נבחין ב"אובליסק הבלתי גמור" שנחצב לכבוד האלה "חתחור" וננטש במהלך החציבה לאחר שנתגלו בו סדקים.

האי פילה ומקדש פילה (פיליי) (philea)   –  נחל את הסיור שלנו באיי פילה שבאגם הקטן ובמקדשים העתיקים שבהם.   נבקר במקדש מהתקופה ההלניסטית, שנבנה לאלה "איזיס" ושמתכנניו שילבו בתוכו אלמנטים מהאדריכלות היוונית והמצרית יחדיו!.   במקור, שכן "מקדש פילה" בנקודה הנמצאת כיום עמוק בתוך "אגם נאצר".   בעת בניית "סכר אסואן" הגבוה, ביצע אונסקו פרויקט הצלה חשוב שבמהלכו הועתק המקדש ממקומו המקורי, אבן אחר אבן, ונבנה המחדש על האי פילה שבאגם.

לוקסור, מקדש לוקסור, המקדש המואר, טיול למצרים, טיול מאורגן למצרים, טיול ללוקסור

יום 4  –  אל נפלאות העולם העתיק  –  מקדשי אבו-סימבל וקום-אומבו

"מקדשי אבו סימבל"  –  טיסת בוקר מוקדמת תביא אותנו אל אחד משיאי הטיול !.   ננחת קרוב מאוד לגבול עם סודן, בעיירה המצרית הדרומית והמרוחקת "אבו סימבל", ממנה נצא אל מכלול מקדשים מהמרשימים ומהמרהיבים שבמקדשי העולם העתיק.   מקדשי אבו סימבל מסמנים את הגבול שבין האימפריה המצרית לבין "נובייה" ששכנה מדרום לה.   את המקדשים הקים "רעמסס השני" במאה ה-13 לפנה”ס והם כוללים מקדש גדול המוקדש לרעמסס השני ומקדש קטן יותר, המוקדש לאשתו החשובה של רעמסס, "נפרטרי" ולאלה "חתחור".   המקדשים חצובים בסלע.   בחזית המקדש הגדול ניצבים ארבעה פסלי ענק של רעמסס השני, מעל 20 מטר גובה כל אחד.   טרם הקמת "סכר אסואן" והצפת "אגם נצר", הועבר האתר כולו, ממקומו המקורי שנמצא בעומק האגם אל למקומו החדש, 65 מטרים גבוה יותר.   במבצע הצלה בינלאומי, שנמנה עם ההישגים הגדולים של ההנדסה הארכיאולוגית בימינו, נחתכו המקדשים לבלוקים גדולים, פורקו ונבנו מחדש במקומם הנוכחי.

שייט לקום-אומבו  –  לעת צהריים נעלה על ספינת הנהר המפוארת "דולפין ניל קרוז"  שתארח אותנו בימים הקרובים.   בספינה נאכל ארוחת צהריים ונחל בשייט בפסטורלי במורד הנילוס, כשפנינו אל העיירה "קום-אומבו".   נהר הנילוס זכה לתואר "נווה המדבר הגדול בעולם".   השייט יפתח לפנינו "חלון הצצה" אל אורח החיים המסורתי של ה"סעידים" יושבי מצרים העליונה שעדיין משמרים את מלאכות החקלאות המסורתיות.   מדי פעם נבחין בילדים קופצים למים, בדייג היושב דומם עם חקתו ובאיכר הנושא מיכלי מים כבדים על גב חמורו.

מקדש קום אומבו (kawm ombo) (Kom Ombo)  –  אחר הצהריים נגיע אל העיירה "קום-אומבו" לביקור קצר במקדש שמסתתר בה ומוקדש לאלים; "סובק" שסמלו תנין, ו"הורוס" שסמלו בז.   המקדש מהתקופה ההלניסטית, התלמאית, נבנה לפני 2200 שנה על חורבות מקדש עתיק ממנו 2000 שנים נוספות.

שייט לאידפו  –  בתום הביקור ב"מקדש קום-אומבו", נחזור אל ספינת הנהר לארוחת ערב והמשך השייט במורד הנילוס אל עבר העיירה "אידפו" אליה נגיע לפנות בוקר ובה נעגון.

יום 5  –  אל המקדשים היפים של הנילוס  –  אידפו ולוקסור

מקדש אדפו (Edfu)  –  עם בוקר נצא מהספינה לביקור מיוחד באחד המקדשים החשובים, המרשימים, היפיפיים והעוצמתיים  –  המקדש לאל "הורוס".   המקדש נבנה בתקופה ההלניסטית, החל ממתאים לפני הספירה והוא נחשב לשני בגדולו ולשמור ולשלם שבין מקדשי עמק הנילוס ומצרים.

שייט ללוקסור  –  בתום הביקור במקדש המיוחד, נחזור נפעמים אל ספנת הנהר ונמשיך בשייט לכיוון לוקסור.   נחלוף על פני תאי הציפה המאזנים את מפלס הנילוס בסמוך לעיירה "אסנא".   בעבר הרחוק שימשה "אסנא" מרכז סחר ותחנת ביניים לשיירות שעשו דרכם לנובייה העתיקה, לקראת צהריים נגיע ללוקסור בה נעגון.

מוזיאון לוקסור  –  את אחר הצהרים נקדיש לביקור ב"מוזיאון של לוקסור", בו מוצגים ממצאים רבים מ"מקדש כרנך", "קברי המלכים" ומהאתרים הרבים הנוספים שסביב לוקסור.

מקדש לוקסור  –  נשוב לארוחת ערב בספינה ולאחריה נצא לסיור לילי ב"מקדש לוקסור", השוכן בטבורה של העיר.   בשעות הערב והליל מואר המקדש באור רך המדגיש את התבליטים המגולפים על קירותיו העצומים.   בתום הביקור במקדש לוקסור נמשיך אל השוק הצבעוני ובתי הקפה המזרחיים.

יום 6   –  הרפתקאות בקברי הפרעונים

היום השישי של המסע שלנו הוא יום מרגש במיוחד !!!  –  יום של הרפתקאות ותגליות בארץ קברי הפרעונים והמונומטים האדירים!.   עם בוקר ניפרד מספינת הנהר, נניח את ציודנו באוטובוס הממוזג ונצא לחקור ולגלות את "הנקרופוליס" "עיר המתים" או "ארץ המתים" של "תבאי", בגדה המזרחית של הנילוס.

עמק המלכים  –  נחל את הסיור שלנו ב"עמק המלכים".   זהו עמק נחבא בו קבורים פרעוני הממלכה החדשה לצד עשרות רבות של קברי אצילים החפורים תחת פני הקרקע.   הקברים העתיקים נשתמרו באופן מרשים ובהם הציורים המקוריים, שניכרים בהם הצבעים שבהם השתמשו לפני 3000 שנה ויותר.   נבקר במספר קברים כולל קברו השמור של הפרעה "תות אנח אמון"  –  קבר שנשאר חתום ושלא נפתח המשך 2500 שנים ובו נשמרו המומיה החנוטה, האוצרות הרבים וציורי הקיר.

מקדש המלכה חתשפסות  –  נמשיך את היום במקדש מרהיב במיוחד למלכה "חת-שפ-סות" שזכתה לכינוי "האישה הגדולה הראשונה בהיסטוריה המתועדת".  חתשפסות, האישה הראשונה שהייתה למלכה ולפרעה, הביאה את הממלכה החדשה לאחד משיאיה בתחומי התרבות, הכלכלה, החקלאות והמסחר.

מקדש כרנך  –  נחצה את הנילוס אל הגדה המזרחית ונגיע אל "תבאי" (thebes), בירת הממלכה החדשה של מצרים העתיקה.   נקדיש את שעות הצהרים להיכרות מעמיקה עם המקדש המפורסם "כרנך" או "קרנק"  –  מקדשו של האל "אמון".   זהו המקדש הגדול והמפואר ביותר בכל מצרים ויש שיגידו בעולם כולו.   המקדש, שנחשב לפלא ארכיטקטוני והנדסי, מהווה חלון הצצה מרהיב אל עוצמתה האדירה של הממלכה החדשה.   לאורך 2,000 שנות בניה, למעלה מ-30 פרעונים השאירו בו את חותמם, בתוספות של מבנים, פסלים ומונומנטים.   המקדש נושא על קירותיו ועמודיו עדויות מרשימות על מצרים העתיקה בתחומי האומנות, המסחר, הארגון החברתי והמלחמות והדיפלומטיה של מצרים עם שכניה, כולל אירועים מקראיים מקבילים.

טיסה לקהיר  –  טיסת ערב קצרה תחזיר אותנו חזרה לעיר הערבית הגדולה קהיר.

יום 7  –  טבורה של קהיר

מוזיאון הלאומי של מצריים  –  נפתח את היום בסיור "במוזיאון הלאומי של מצרים".   זהו מוזיאון ארכיאולוגי מרתק, שבו נמצא אוסף הפריטים הגדול ביותר של מצרים העתיקה, כולל הממצאים מקברו של המלך "תות אנך אמון".   במוזיאון נצא למסע בזמן בינות לאוצרותיה האבודים של הממלכה המצרית הקדומה.   נתרשם מהפסלים הרבים, התכשיטים המצריים והפפירוסים העתיקים.

מצודת סלאח-א-דין ומסגד מוחמד עלי –  מהמוזיאון נמשיך אל הרובע העתיק של קהיר.   נעפיל אל גבעה רמה עליה ניצבת "מצודת קהיר" העתיקה, אותה בנה "סלאח-א-דין" במאה ה-12.   נכנס פנימה אל המצודה המפוארת ואל "מסגד אלבאסטר"  שנבנה על ידי "מוחמד עלי".    המסגד, שנבנה בהשראת המסגד הכחול שבאיסטנבול, בולט בכיפותיו וצריחיו הרבים, שהפכו להיות מזוהים כאחד מסמלי קהיר המוסלמית.

בתי הקפה של קהיר  –  לעת ערב, נצא שוב אל קהיר של הלילה, נשב באחד מבתי הקפה הציוריים, נשתה תה מתוק ונשתף חוויות מהמסע המשותף !

יום 8  –  חזרה הביתה

טיסה חזרה לישראל  –  בשעת בוקר מוקדמת ניסע לשדה התעופה של קהיר ובטיסה קצרה נחזור הביתה, מלאי חוויות וזיכרונות מתוקים 🙂

הערה חשובה  –  התכנית המפורסמת היא התכנית הרצויה.   יחד עם זאת יתכנו שינויים בתכנית, כולל שינוי סדר הימים, והוספה או ביטול של אתרים, בהתאם למזג האוויר, הוראות השלטונות ומשטרת התיירות במצרים ולפי שיקול דעתו הבלעדי של המדריך, לטובת הצלחת הטיול

הטיול מאורגן ומלווה על-ידי גילי ששון

מדריך טיולים ותיק ומנוסה.   אוהב מושבע של המדבר, שביליו וסיפוריו.   מתמחה במדבריות סיני, ירדן ומצרים.

למי מתאים הטיול ?

#  לאלו שמעולם לא ביקרו במצרים –  שמעו את הסיפורים על הפירמידות והמקדשים המרהיבים של מצרים העתיקה,  אוהבים לגלות דברים חדשים סביבם ובתוכם ורוצים להיות חלק מקבוצה עם מדריך מקצועי שיוביל אתכם בבטחה בארץ מצרים

#  לשוחרי תרבות ותרבויות  –  זו הזדמנות נדירה לפתוח פתח של היכרות והתיידדות עם מצרים, החשובה שבמדינות העולם הערבי, ועם העבר המפואר של הצוויליזציה הפרעונית 

#  לצעירים ברוחם –  ששמחים על ההזדמנות לשבור את השגרה ולצאת להרפתקה מרגשת!

אופי הטיול

זהו טיול, מדהים מקיף וחוויתי
הטיול מתאים למטיילים בריאים.   דרגת קושי – קל
אורך ההליכה:  3-8 ק"מ ביום.
אתגרים צפויים:  הליכה עירונית ובשבילים מסודרים
גיל המטיילים:   הטיול פתוח להרשמה ומתאים למטיילים מגיל 15 ומעלה

לינה  –  בלילות הראשון, השני, השביעי והשמיני – מלון 4 כוכבים.    בלילות השלישי, הרביעי והחמישי – ספינת נהר מהודרת.

כלכלה – הטיול כולל כלכלה מלאה החל מהערב של היום הראשון.
בבקרים – ארוחת בוקר במלונות / בספינת הנהר.
בצהריים – ארוחה במסעדה באזור הטיול של אותו יום.
בערב – ארוחת ערב חמה במלונות / בספינה, פרט לערב האחרון.   בערב האחרון הארוחה היא עצמאית בעת הסיור בשוק.

גודל הקבוצה – קיום הטיול מותנה בהרשמה של 10 מטיילים לפחות.    מקסימום מטיילים בקבוצה:  25.

מקום ומועד המפגש:  בבוקר הטיול ב-09:00 בנתב"ג.

מעוד סיום:  ביום האחרון של הטיול – שעת נחיתה בנתב"ג – 11:05

הטיול מלווה באוטובוס צמוד, מורה-דרך מצרי דובר עברית ואבטחה של משטרת התיירות המצרית.

הטיול כולל

מחיר הטיול כולל את כל ההוצאות במצרים!

טיסות  –  תל אביב  –  קהיר  –  הלוך ושוב
טיסות  –  קהיר  –  אסואן
טיסות  –  אסואן  –  אבו סימבל  –  הלוך ושוב
טיסות  –  לוקסור  –  קהיר
לינה  –  במלונות 4 כוכבים על בסיס חצי פנסיון.
לינה + שייט  –  על הנילוס בספינת קרוז נהר
כלכלה  –  מלאה, החל מהערב של היום הראשון
תחבורה  –  באוטובוס תיירים נוח וממוזג
שייט  –  בסירת "פלוקה" מסורתית
מדריך מקומי  –  מורה דרך מצרי דובר עברית
מלווה ישראלי  –  ותיק ומנוסה
אתרים  –  כרטיסי כניסה לכל האתרים בטיול
טיפים   –  לכל נותני השירותים במצריים

מחיר הטיול אינו כולל:
ויזה למצריים  –  280 ש"ח
תחבורה בתוך ישראל אל נתב"ג ובחזרה
ביטוח נסיעות – (מטען ורפואי)  –  15-30$
טיפ למדריך הישראלי  –  30$
קניות בעלות אופי אישי כמו מזכרות, חטיפים, שתייה בארוחות המוזמנות, מים מינרלים ורכישות עצמאיות
כל הוצאה שאינה מפורטת בסעיף "הטיול למצרים כולל"

עלות

שווי מלא של הטיול למצרים –  2250$

נשמע אדיר!
איך משריינים מקום בטיול למצרים ?
להרשמה ושיריון מקום בטיול למצרים >>> לחצו כאן
לוקסור,-מקדש-קרנאק,-כרנכ,-כרנך,-מקדש-לוקסור,-טיול-למצרים,-טיול-מאורגן-למצרים
שריינו מקום בטיול למצרים עכשיו >>> ליחצו כאן

.

בכל דבר ושאלה, הכי טוב להרים טלפון:

050-2882202

gils2012@gmail.com
גילי ששון, מארגן הטיול