תודה על ההרשמה לטיול

 

"אל אוצרותיה הקדומים של ירדן"

 

3 ימים של הרפתקאות בוואדי רם ופטרה

 

 

לפניכם מידע חשוב עם כל הפרטים ורשימת הציוד לטיול

נא לקרוא הכל , עד הסוף, בעיון!

סיום הרשמה

לסיום ההרשמה והבטחת מקום בטיול יש לשלוח את המסמכים הבאים, עד 3 ימים ממעוד ההרשמה, למייל: erets.office@gmail.com

  1. טופס תאום ציפיות מלא וחתום  –  להורדת הטופס לחצו כאן
  2. צילום דרכון בתוקף  –  נא לוודא שהדרכון בתוקף לחצי שנה לפחות.
  3. פוליסת ביטוח נסיעות  –  למשך כל תקופת הטיול, כולל התוספות: ביטול השתתפות בטיול, איתור וחילוץ בהיטס וכולל תוספת ספורט אתגרי בעבור הנסיעה ברכבי השטח. את הביטוח יש לרכוש מייד עם ההרשמה וללא דיחוי.  ניתן לרכוש באמצעות חגית מ-"למטייל".  חגית זמינה בימים א-ה בין השעות 09:00-17:00 בטלפון – 052-8392378.

שימו לב: חובה לרכוש ביטוח נסיעות מייד עם ההרשמה וללא דיחוי!
אי רכישת ביטוח תשאיר אתכם ללא כיסוי וללא פיצוי במקרה של ביטול השתתפות בטיול

להורדת טופס תאום ציפיות לחצו כאן

מידע חשוב מאוד  –  נא לקרוא בעיון עד הסוף:

יתרת תשלום  –  מחיר הטיול הוא 770$.   למחיר הטיול מתווסף תשלום בעבור אגרות מעבר, ויזה לירדן, ארוחות צהרים וטיפים לכל נוני השירותים בירדן בסכום של 100$.  בקיזוז המקדמה של 250$ שתגבה באמצעות כרטיס האשראי, סך-הכל יתרה לתשלום: 620$.   את יתרת התשלום הזו יש להעביר במזומן, בדולרים, למדריך הטיול בעת המפגש.

  • למזמינים חדר ליחיד תחול תוספת תשלום של 90$
  • המחיר הוא למשתתף בקבוצה של 12 מטיילים ומעלה. בקבוצה של 8-11 מטיילים תחול תוספת תשלום של 80$ למטייל.

נקודת מפגש  –  נפגש בבוקר הטיול בשעה 07:30:00 ברחבה שלפני הכניסה למעבר הגבול "ערבה – מסוף יצחק-רבין" שבסמוך לאילת.   לאחר המפגש וסיום ההרשמה, נכנס יחד, כקבוצה, למעבר הגבול. אלו שמקדימים, בבקשה המתינו לכולם ולכניסה המשותפת. נא להקפיד להגיע בזמן ולא לאחר!

מועד סיום משוער  –  ביום האחרון של הטיול. במעבר הגבול ערבה מסוף יצחק רבין. שעת חזרה משוערת למעבר הגבול: 16:00. שעת החזרה היא משוערת ויתכן איחור או הקדמה מן השעה הזו.

חניה לבאים ברכב  –  בסמוך למעבר הגבול ישנו חניון גדול ומואר בו ניתן לחנות ללא תשלום.

לינה  – הלילה הראשון בוואדי רם: הלינה היא בבקתות נעימות בחאן אירוח בדואי מדברי. הלילה השני בפטרה: הלינה היא במלון 3 כוכבים נעים, בעיירה "ואדי מוסא". הלינה היא על בסיס 2 מטיילים בחדר/בבקתה. לנרשמים לבד מוזמן באופן אוטומטי חדר יחיד בתוספת של 90$

כלכלה  –  הטיול כולל כלכלה מלאה החל מהצהריים של היום הראשון ועד הצהריים של היום האחרון.  ארוחות בוקר וערב במלון / חאן בדואי וארוחת צהרים במסעדות או על בסיס פיקניק בשטח.

מנהלות  –  אנו מטיילים עם תיק קטן בו המים וציוד מועט.   התיקים הגדולים נשארים על המיניבוס.   על כן יש להביא 2 תיקים: אחד ליום טיול והשני לבגדים וציוד הלינה

צרכים  –  במהלך חלק מימי הטיול נשהה במדבר ללא גישה לשירותים מסודרים.   על מנת לשמור על ההיגיינה ומניעת העברת החיידקים, על-ידי זבובים, לחיות הבר, יש להקפיד לחפור בור, לעשות בתוכו את הצרכים ולכסות היטב בחול ובאבנים.   את נייר הטואלט יש לשרוף (באזורים במדבריים בלבד) ואת השאריות לקבור גם-כן.

עונה מומלצת לטיול  –  הטיול הוא טיול חורף בעיקרו ומתקיים בחצי הקר של השנה, מתחילת חודש אוקטובר ועד תחילת חודש מאי. הטיול מתקיים בגבהים של 1000-1600 מטר מעל פני הים.

מזג אויר –  דומה למצפה רמון  – בסתיו ובאביב; חמים ביום וקריר בלילה. טמפרטורה הממוצעת היא 25-30 מעלות בצהרים, ו 13-20 מעלות בלילה. בחודשים הקרים (דצמבר-ינואר); נעים ביום וקר בערבים. טמפרטורה הממוצעת היא 18-25 מעלות בצהריים, ו 5-15 מעלות בלילה. חשוב לזכור שמדובר באזור מדברי ויבש וללא הלחות שמאפיינת את רוב ישראל.

ביגוד – בקיץ: יש להביא בגדים קלים ומאוררים למשך היום ובגדים ארוכים ומחמים לילה. בחורף יש להביא 2 שכבות ארוכות + מעיל וכובע צמר. ראו רשימת ציוד בהמשך המכתב.

לבוש –  ירדן היא מדינה מוסלמית.   במהלך כל הטיול יש להקפיד על לבוש נעים שאינו חושפני על מנת לא להביך את המלווים הירדנים שאתנו.

תקשורת  –  סלולר  –  ניתן לקלוט רשתות סלולאריות ישראליות בעקבה, בנבי הרון ולאורך כביש הערבה הירדני.   מומלץ לחסום את האפשרות לנדידת רשתות על-מנת למנוע מעבר אוטומטי לרשתות ירדניות וכתוצאה מכך חיובים גבוהים ומיותרים.   בטיול יהיה טלפון ירדני לחירום.   wifi השימוש ב-wifi במלונות הוא בתשלום ישירות למלון ואינו כלול במחיר הטיול.

תרופות ועזרה ראשונה  –  אנו מטיילים עצמאית בליווי תרמיל עזרה ראשונה בסיסי.   יש להצטייד בכל התרופות הדרושות לכם.   לא ניתן להשיג תרופות בעלות שם זהה לאלה המוכרות לכם בארץ.   יש להצטייד בעזרה ראשונה בסיסית, ובמידת הצורך גם בכדורים נגד כאבי בטן, כאב ראש, שלשולים, הקאות, עצירות.

"דמי כיס" והמרת מטבע  –  במהלך הטיול נעבור במספר מקומות בהם ניתן יהיה לרכוש מים מינרלים ושתייה, חטיפים ומזכרות.  מומלץ להצטייד ב-20-50 דינר ירדני (100-250 ש"ח).   ניתן לעשות זאת בבנק שבתוך מסוף הגבול הישראלי בלבד.

ניהול סיכונים ובטיחות בהליכה  –  את הטיול מוביל מדריך הטיול אשר מכתיב את קצב ההליכה ונתיב הטיול בהתאם ליכולת של כלל החברים בקבוצה.   יש להקפיד ללכת אחרי המדריך בלבד.   אין לעבור את המדריך.   ההליכה היא רק על הנתיב בו הלך המדריך.   אין לרדת מנתיב זה.   בעת הגעה למעבר אתגרי, יש לוודא שניתן לעבור בקלות ובבטחה ורק אז לעבור.   במידת הצורך יש להסתייע במדריך.   ממקרה של ניתוק קשר עם הקבוצה, יש לשבת במקום ולהמתין למחפשים.   בשום מקרה אין להמשיך בהליכה / לחזור חזרה / או לחפש דרכים אחרות!

הנחיות ביטחון  –  שרותי הביטחון הירדנים הגבירו בצורה משמעותית את האבטחה וההגנה על אזורי התיירות והדרכים בירדן. יחד עם זאת, בהתאם להוראת המטה לביטחון לאומי, על היוצאים לירדן מומלץ לנקוט באמצעי זהירות מוגברים: לא להתבלט במקומות ציבוריים, להימנע מביגוד עם כיתוב בעברית, להיות ערניים לזרים המתעניינים בתוכנית הטיול. בכל שלב, אין לפרט את תוכנית המשך הטיול ומקומות הלינה.  בעת רכישת מוצרים, יש להיות נוכח בעת אריזתם. אין להשאיר את הדרכון האישי בידי פקיד קבלה או כל גורם אחר לצורך רישום, יש להיות נוכח בעת הרישום ולקחת את הדרכון בתום ההליך. יש לוודא כי התיקים והציוד האישי נמצאים בהשגחה לכל אורך הטיול. יש לדווח למדריך הטיול ולגורמי הביטחון המקומיים על זרים חטטניים או כל חשד ביטחוני אחר שמתעורר. שימו לב: הטיול ייצא לפועל גם אם יוחרפו ההתרעות.

חודש הרמדאן  –  במהלך חודש הרמדאן חשוב לנהוג ברגישות יתרה ולהצניע לכת גם בלבוש. יש להימנע מלאכול, לשתות ולעשן בפומבי. שתיית אלכוהול – בפרטיות מרבית. אין להשמיע מוסיקה קולנית.

שיתוף נסיעות  –  כשבוע לפני מועד הטיול תפתח קבוצת ווצאפ עם כל המשתתפים.   מומלץ מאוד להשתמש בקבוצה הזו לשם תאום ושיתוף נסיעות.   בכך נוכל לעזור אחד לשני בהגעה ובהשתתפות בהוצאות הנסיעה ואף להקטין במידה רבה את הזיהום שאנו מייצרים.   אנא, סעו בזהירות והימנעו מנהיגה כאשר הנכם עייפים!.

חשוב מאוד, אסור להכניס לירדן את הציוד הבא: נשק, תחמושת, כדורים/תרמילים, מחסניות, ציוד ניווט מכל סוג שהוא, טלפון ליווני, מכשירי קשר, רחפנים, משקפות, מצלמות גו-פרו או כל ציוד אחר שיכול להיחשב כצבאי, חומר פורנוגרפי, סמים מכל סוג שהוא (גם עלי גת נחשבים לסמים) גם אם יש לכם אישור רפואי, תשמישי קדושה חיצוניים (לרבות תפילין וציצית).

חשוב לוודא באופן יסודי שלא נשכח בתרמילכם תחמושת או כל פריט אחר מהפריטים שצוינו לעיל. כניסה לירדן עם אחד מהפריטים הללו עלולה להביא עליכם עונשי מאסר ארוכים

רשימת ציוד

מסמכים וכספים

יתרת התשלום בעבור הטיול (כולל אגרת מעבר, ויזה וטיפים)  –  620$.
תוספת תשלום לחדר ליחיד  –  90$ (למי שהזמין)
את הכספים הללו יש להעביר במזומן, בדולרים, למדריך, בעת הטיול.

דרכון ישראלי בתוקף לחצי שנה לפחות + צילום דרכון – חובה (אזרח ישראלי יוכל לצאת מהארץ באמצעות דרכון ישראלי בלבד)
שובר אגרת מעבר  –  תקבלו מהמדריך
פוליסת ביטוח רפואי למשך ימי הטיול כולל חילוץ מהשטח  –  חובה
מזומן לחירום  –  מומלץ תמיד, בכל נסיעה לחו"ל, שיהיה בכיס בסכום של 200-300$ לחירום.

בתרמיל הטיול
תרמיל יום נוח להליכה
בקבוקי מים למילוי חוזר. נא להגיע עם 3 ליטר מים מהארץ
נעלי הליכה סגורות ונוחות.
כובע רחב שוליים
משקפי שמש
פירות יבשים ופינוקים בריאים
גליל נייר טואלט
שפתון נגד יובש   –  מאוד חשוב !.   האוויר בהרים יבש ולמי שלא רגיל זה יציל את השפתיים !   מומלץ מאוד את הסוג הזה
קרם הגנה מקרינה
סבון ידים / אלכו-ג'ל
מצלמה

במזוודה / צ'ימידן
בגדים חמים ללילה וליום  –  2 שכבות ארוכות לפחות
מעיל  –  קרררר בלילה במדבר
כובע צמר
צעיף / שאל
בגדים קלים ליום
כלי רחצה והיגיינה
חומר דוחה יתושים
סנדלים / נעליים ספייר
משקפיים ספייר
תרופות ועזרה ראשונה.
להורדת טופס תאום ציפיות לחצו כאן

שיהיה לכולנו טיול מוצלח ושנחזור מלאי חוויות וזכרונות מתוקים

שנזכה לפגוש את כל היופי שבתוכנו וסביבנו 🙂

גילי ששון,
ארץ
טיולים והרפתקאות