תודה על ההרשמה לטיול

 

"אל וואדי אבו-חשייב"

 

 

לפניכם מידע חשוב עם כל הפרטים ורשימת הציוד לטיול

נא לקרוא הכל בעיון

סיום הרשמה

לסיום ההרשמה והבטחת מקום בטיול יש לשלוח את המסמכים הבאים, עד 3 ימים ממועד ההרשמה, למייל: gils2012@gmail.com

  1. טופס תאום ציפיות מלא וחתום  –  להורדת הטופס לחצו כאן
  2. צילום דרכון בתוקף  –  נא לוודא שהדרכון בתוקף לחצי שנה לפחות.
  3. פוליסת ביטוח נסיעות  –  למשך כל תקופת הטיול, כולל התוספות: ביטול השתתפות בטיול, איתור וחילוץ בהיטס וכולל תוספת ספורט אתגריאת הביטוח יש לרכוש מייד עם ההרשמה וללא דיחוי.  מומלץ לרכוש דרך "למטייל"  –  זהו הביטוח היחיד שמספק כיסוי ביטוחי לחילוץ מהשטח.  מומלץ באמצעות נדב שמעון (מנהל חנות למטייל בירושלים).  נדב זמין בימים א-ה בין השעות 09:00-17:00 בטלפון – 052-8392378.

שימו לב: חובה לרכוש ביטוח נסיעות מייד עם ההרשמה וללא דיחוי!
אי רכישת ביטוח תשאיר אתכם ללא כיסוי וללא פיצוי במקרה של ביטול השתתפות בטיול

להורדת טופס תאום ציפיות לחצו כאן

מידע חשוב מאוד  –  אנא קראו בעיון:

יתרת תשלום  –  מחיר הטיול הוא 990$.   למחיר הזה מתווספים הסכומים הבאים: אגרות מעבר – 60$, בדיקת קורונה בסיני – 50$ וטיפים – 50$.   בקיזוז המקדמה של 250$ שתגבה באמצעות כרטיס האשראי, סך-הכל יתרה לתשלום: 900$.   את יתרת התשלום הזו יש להעביר במזומן, בדולרים, למדריך הטיול בעת המפגש.

נקודת מפגש  –  נפגש בבוקר הטיול בשעה 08:00 ברחבה שלפני הכניסה למעבר הגבול "טאבה – מסוף מנחם בגין" שבסמוך לאילת.   לאחר המפגש נכנס יחד, כקבוצה, למעבר הגבול.   אלו שמקדימים, בבקשה המתינו לכולם ולכניסה המשותפת.  נא להקפיד להגיע בזמן ולא לאחר!

מועד סיום משוער  –  את הטיול נסיים במעבר הגבול טאבה  –  מסוף מנחם בגין.   שעת הגעה משוערת לגבול:  13:00

חניה לבאים ברכב  –  אין לחנות את הרכב בסמוך לגבול, החנייה שם, בשעות היום, בתשלום ובלילה היא אסורה.   ניתן לחנות ללא תשלום במגרש החניה שמול משטרת אילת, כמו גם ברחבת העפר שבצמוד למועדון הצלילה "מנטה", שבחוף אלמוג.   ניתן גם לחנות תשלום במגרש חניה ייעודי לטווח ארוך, שנמצא בשטח שדה התעופה הישן בעיר אילת.   שימו לב לא לחנות באזורי חניה המסומנים ב-כחול-לבן ובהם נותנים דוחות.

לינה – בשטח, במדבר הפתוח, תחת כיפת השמיים, ללא שירותים ומקלחות.  הלילה האחרון: נעשה על חוף קסום בנואיבה.  הלינה היא בחושות (סוכות תמרים) על בסיס 2 מטיילים בחושה.  ניתן להזמין חדר ממוזג בתוספת של 50$

כלכלה  –  הטיול כולל כלכלה מלאה החל מהצהרים של היום הראשון.   בעת הטיול בוואדי – תפריט ייעודי על בסיס חומרי גלם יבשים המתאימים לאופי הטיול בחינת הערכים התזונתיים והמשקל. הערב האחרון בחוף כולל ארוחת ערב וארוחת בוקר בהתאם לתפריט בקמפ בו נשהה.

מי-שתייה  –  הטיול מתבסס על שתיה מהמים המצויים בגבים ובבריכות שבנחל.  יש להביא כדורים לחיטוי מים (כלור/יוד) ופילטר לסינון.  נא להגיע עם 8 ליטר מים מהארץ.

עונה מומלצת לטיול  –  הטיול הוא טיול קיץ בעיקרו ומתקיים בחלק החם של השנה, מאמצע חודש מאי ועד אמצע חודש אוקטובר. הטיול מתקיים בשני אזורים שונים מבחינת המזג אוויר ומידות החום: בימים הראשון והשני מטיילים וישנים בגבהים של 1300-800 מטר על פני הים. בימים הרביעי והחמישי, יורדים בגובה משמעותית.

מזג אויר  –  בסתיו ובאביב; נעים ביום וקר בלילה. טמפרטורה הממוצעת היא 25-30 מעלות בצהרים, ו 15-25 מעלות בלילה. בחודשי הקיץ (יוני-יולי-אוגוסט); חם ביום ונעים בערבים. טמפרטורה הממוצעת היא 28-40 מעלות בצהריים, ו 20-30 מעלות בלילה.  חשוב לזכור שמדובר באזור מדברי ויבש וללא הלחות שמאפיינת את רוב ישראל.

ביגוד  –  בקיץ: יש להביא בגדים קצרים, קלים ומאוררים. בסתיו ובאביב יש להביא 2 שכבות ארוכות. רשימת ציוד בהמשך המכתב.

תקשורת  –  סלולר  –  ניתן לקלוט רשתות סלולאריות מצריות בפסגות של ג'בל פירני.   בתוך הואדי אין קליטה.   מומלץ לחסום את האפשרות לנדידת רשתות על-מנת למנוע מעבר אוטומטי לרשתות מצריות וכתוצאה מכך חיובים גבוהים ומיותרים.   בטיול יהיה טלפון מצרי לחירוםwifi תהיה גישה ל-wifi בחוף בנואיבה.

חשמל והטענת מכשירים ניידים  –  החל מהצהרים של היום הראשון ועד לצהרים של היום הרביעי לטיול, נשהה בטבע הפראי של סיני ללא תשתיות חשמל. על כן לא ניתן יהיה להטעין מכשירי חשמל ניידים. מומלץ להביא מטען נייד.

תרופות ועזרה ראשונה  –  אנו מטיילים עצמאית בליווי תרמיל עזרה ראשונה בסיסי.   יש להצטייד בכל התרופות הדרושות לכם.   לא ניתן להשיג תרופות בעלות שם זהה לאלה המוכרות לכם בארץ.   יש להצטייד בעזרה ראשונה בסיסית, ובמידת הצורך גם בכדורים נגד כאבי בטן, כאב ראש, שלשולים, הקאות, עצירות.

"דמי כיס" והמרת מטבע  –  במהלך הטיול נעבור במספר מקומות בהם ניתן יהיה לרכוש שתייה, חטיפים ומזכרות.  מומלץ להצטייד ב-300-500 לירות מצריות (70-100 ש"ח).   ניתן לעשות זאת בבנק שבתוך מסוף הגבול הישראלי או המצרי.

צרכים  –  הטיול הינו בעומק במדבר וללא גישה לשירותים מסודרים.   על מנת לשמור על ההיגיינה בטיול ומניעת העברת החיידקים, על-ידי זבובים, לחיות הבר, יש להקפיד לחפור בור, לעשות בתוכו את הצרכים ולכסות היטב בחול ובאבנים.  את נייר הטואלט יש לשרוף (באזורים במדבריים בלבד) ואת השאריות לקבור גם-כן.

ניהול סיכונים ובטיחות בהליכה  –  את הטיול מוביל מדריך הטיול אשר מכתיב את קצב ההליכה ונתיב הטיול בהתאם ליכולת של כלל החברים בקבוצה.   יש להקפיד ללכת אחרי המדריך בלבד.   אין לעבור את המדריך.   ההליכה היא רק על הנתיב בו הלך המדריך.   אין לרדת מנתיב זה.   בעת הגעה למעבר אתגרי, יש לוודא שניתן לעבור בקלות ובבטחה ורק אז לעבור.   במידת הצורך יש להסתייע במדריך.   ממקרה של ניתוק קשר עם הקבוצה, יש לשבת במקום ולהמתין למחפשים.   בשום מקרה אין להמשיך בהליכה / לחזור חזרה / או לחפש דרכים אחרות!

אזהרת מסע  –  כידוע לכולנו, יועץ רה"מ ללוחמה בטרור ממליץ שלא לטייל בסיני.   לצד זאת, שרותי הביטחון המצריים הגבירו בצורה משמעותית את האבטחה וההגנה על אזורי התיירות והדרכים בדרום סיני.   שימו לב: הטיול ייצא לפועל גם אם יוחרפו ההתרעות

הנחיות ביטחון  –  היוצאים לטיול בסיני מחויבים בהתנהגות מונעת: לא להתבלט במקומות ציבוריים, להימנע מביגוד עם כיתוב בעברית, להיות ערניים לזרים המתעניינים בתוכנית הטיול. בכל שלב, אין לפרט את תוכנית המשך הטיול ומקומות הלינה.  בעת רכישת מוצרים, יש להיות נוכח בעת אריזתם. אין להשאיר את הדרכון האישי בידי פקיד קבלה או כל גורם אחר לצורך רישום, יש להיות נוכח בעת הרישום ולקחת את הדרכון בתום ההליך. יש לוודא כי התיקים והציוד האישי נמצאים בהשגחה לכל אורך הטיול. יש לדווח למדריך הטיול ולגורמי הביטחון המקומיים על זרים חטטניים או כל חשד ביטחוני אחר שמתעורר.

חודש הרמדאן  –  במהלך חודש הרמדאן חשוב לנהוג ברגישות יתרה ולהצניע לכת גם בלבוש. יש להימנע מלאכול, לשתות ולעשן בפומבי. שתיית אלכוהול – בפרטיות מרבית. אין להשמיע מוסיקה קולנית.

שיתוף נסיעות  –  כשבוע לפני מועד הטיול תפתח קבוצת ווצאפ עם כל המשתתפים.   מומלץ מאוד להשתמש בקבוצה הזו לשם תאום ושיתוף נסיעות.   בכך נוכל לעזור אחד לשני בהגעה ובהשתתפות בהוצאות הנסיעה ואף להקטין במידה רבה את הזיהום שאנו מייצרים.   אנא, סעו בזהירות והימנעו מנהיגה כאשר הנכם עייפים!.

חשוב מאוד, אסור להכניס למצרים את הציוד הבא: נשק, תחמושת, כדורים/תרמילים, מחסניות, ציוד ניווט מכל סוג שהוא, טלפון ליווני, מכשירי קשר, רחפנים, משקפות, או כל ציוד צבאי אחר, חומר פורנוגרפי וסמים מכל סוג שהוא (גם עלי גת נחשבים במצרים לסמים) גם אם יש לכם אישור רפואי.

חשוב לוודא באופן יסודי שלא נשכח בתרמילכם תחמושת או כל פריט אחר מהפריטים שצוינו לעיל. כניסה למצרים עם אחד מהפריטים הללו עלולה להביא עליכם עונשי מאסר ארוכים

רשימת ציוד

הטיול הוא במתכונת "ציוד על הגב" כך שאנחנו סוחבים על גבינו את כל הציוד האישי + מים ליום הראשון + אוכל לשלושה ימים + חבלים וציוד גלישה.   שימו לב- הטיול מחייב מעבר גבים בשחייה.  צאו מנקודת הנחה שכל התרמיל הולך להירטב והערכו לכך בהתאם.  חשוב מאוד להיצמד לרשימת הציוד הזו ולא לחרוג ממנה.   כל גרם מיותר פוגע בהנאה מהטיול.

מסמכים וכספים
יתרת התשלום בעבור הטיול (כולל אגרות, טיפים ובדיקת קורונה בסיני)  –  900$.  יש להעביר במזומן, בדולרים, למדריך, בעת הטיול.

דרכון ישראלי בתוקף לחצי שנה לפחות + צילום דרכון – חובה (אזרח ישראלי יוכל לצאת מהארץ באמצעות דרכון ישראלי בלבד)
שובר אגרת מעבר  –  תקבלו מהמדריך
דף תוצאות בדיקת קורונה באנגלית
פוליסת ביטוח רפואי למשך ימי הטיול כולל חילוץ מהשטח  –  חובה
מזומן לחירום  –  מומלץ תמיד, בכל נסיעה לחו"ל, שיהיה בכיס בסכום של 200-300$ לחירום.

בתרמיל הטיול
תרמיל גב נוח להליכה
בקבוקי מים למילוי חוזר (קשיחים כמו של קולה ולא רכים ומתפוצצים כמו של מים מינרלים)   נא להגיע עם 8 ליטר מים מהארץ
סנדלי שורש / נעלי הליכה נוחות מתאימות להליכה במים ולשחייה  –  למי שרכש נעליים חדשות, חשוב ללכת איתם לפחות במשך שבוע לפני הטיול ולוודא שהם נוחות ומתאימות לכף הרגל ללא יצירת שלפוחיות ויבלות.
כובע רחב שוליים
משקפי שמש
מעט פירות יבשים ופינוקים בריאים
גליל נייר טואלט + גפרורים לשריפת הנייר לאחר השימוש
פנס + סוללות רזרביות. מומלץ מאוד פנס ראש
שפתון נגד יובש   –  מאוד חשוב !.   האוויר בהרים יבש ולמי שלא רגיל זה יציל את השפתיים !   מומלץ מאוד את הסוג הזה
קרם הגנה מקרינה
פילטר לסינון מים מהגבים בוואדי
תכשיר לחיטוי המים (כדורי כלור/יוד)
סבון ידיים
בגד-ים
צלחת/קערת פלסטיק קטנה
כף
כוס פלסטיק קטנה (לקפה/תה)
שק שינה קל משקל
מזרן שטח קל משקל
בגדים – סט בגדים אחד בלבד + חולצה אחת ארוכה לרגישים לקור
שקיות ניילון איכותיות לניילון הציוד בעת המעבר בגבים / שק ייעודי לאטימת ציוד
קופסת פלסטיק קשיחה, אטומה, וננעלת (loke & Loke) לארנק וטלפון

בצ'ימידן שנשאר בנואיבה:
בגדים להחלפה
כלי רחצה והגינה
חומר דוחה יתושים
מסיכה ושנורקל
נעלים ים  בסגנון הזה  (כאלו שנשארות על הרגל בזמן השחייה ולא נופלות)

להורדת טופס תאום ציפיות לחצו כאן

שיהיה לכולנו טיול מוצלח ושנחזור מלאי חוויות וזכרונות מתוקים

שנזכה לפגוש את כל היופי שבתוכנו וסביבנו 🙂

גילי ששון,
ארץ
טיולים והרפתקאות