אל הר קתרינה ומרומי סיני – פרטים2021-05-04T08:47:05+03:00

 

 

תודה על ההתעניינות בטרק לסיני: 

"אל הר קתרינה ומרומי סיני"

 

  

 

מכתב אוטומטי עם הפרטים המלאים

נשלח כעת אל כתובת המייל שאיתה נרשמת.

שימו לב ! חשוב לבדוק גם בספאם או בקידום מכירות

 

 

 

לנוחיותכם מצרפים לכם כאן את הפרטים החשובים

 

 

 

 

התכנית המלאה

יום 1  –  הלב נפתח  –  נכנסים אל ההרים  –  נחל את הטרק בעליה יפה אך מתונה ב"כביש הראשי" העולה אל ההרים, הלו-הוא שביל הגמלים העתיק, הידוע בשם נקב אבו ג'יפה.   בתום המעלה, נגלוש אל ואדי טובוג היפיפה והמשכו ואדי זווותן המשובצים בגנים מדבריים ובוסתנים ירוקים ומרניני לב שכמו קוראים תיגר על הישימון שמסביב !.   בנקב זוותן נעלה בעלייה קלילה שתביא אותנו אל ואדי ג'בל הפורה.   זהו ואדי קסום וציורי ובו ריכוז יפיפה ומרשים של בוסתנים מסורתיים ועתיקים המטופחים בידי שבט הג'בליה, לאורך מאות שנים.   לעת ערב נגיע אל נקודת הלינה שלנו בבוסתן של חוסיין בפארש רומנה שם נתענג בארוחה בדואית לתפארת ונתכנס לערב של סיפורי אהבה בדואים סביב המדורה.

יום 2  –  אל הבריכה היפה בכל סיני  –  נפתח את היום בהליכה מרנינה בין סבח הצמחייה הירוקה והלא שגרתית, במורד ערוצו של ואדי תלעה הגדול.    הוואדי יביא אותנו אל עין אבו חבייק, נביעה קטנה ונחבאת אשר עטופה מכל עבריה בצמחי נענע צרת עלים, הידועה בשם חבאג – הנענע של סיני !.    לאחר לגימת תה חבאג מרענן נמשיך במורד הוואדי תוך שאנו מחפשים את נקיק הפטל והבריכה הנסתרת.   מנקיק הפטל נמשיך עוד במורד וואדי תלעה הגדול.   בעומקו של הוואדי מסתתרת גולת הכותרת של ההר הגבוה ומרומי סיני, הברכה האגדית גלת אל אזרק.   זוהי ברכה עגולה וכחולה, עמוקה וקרירה המזמינה את ההולכים במדבר לקפוץ לתוכה ולהתרענן במימיה הזכים והקרים.   לאחר טבילה הגונה נעפיל במדרונותיו התלולים של הוואדי, מעלה, אל פארש אום סילה.   זהו עמק נחבא ונפלא ובו גן של מאות פסלים ורוג'ומים שנבנו מאבני הגרניט על-ידי מטיילים שפקדו את ההר לאורך השנים.   ביציאה מהגן נחנה לארוחת צהרים תחת חאג'ר אנ-נימר, סלע רחב ידיים שבצילו נהגו נמרי סיני לארוב ליעלים העולים מהמעין.   שבעים ומרוצים נעשה דרכנו בואדי אבו טווטה ובואדי טיניה שאיתם נעלה אל האוכף המרשים שלמרגלות ג'בל עבאס באשה.   מהאוכף נגלוש אל ואדי זוותן ואל הבוסתן של עומריה, הרועה הקשישה ומאירת הפנים אשר תארח אותנו בביתה.  האמיצים והחזקים בינינו יוכלו לעת שקיעה להמשיך ולעלות מהאוכף אל ראש ההר ואל שרידי הארמון של עבאס באשה השליט המצרי.   בפסגה נישא עינינו מערבה אל השקיעה מדברית הכל-כך מפעימה, אל מול נופי הנצח של הר הסירבל ומדבר התועים.   לאחר השקיעה נרד מההר אל בוסתן הלינה, לאור פנסים.

יום 3  –  אל ההר הגבוה בסיני  –  הר קתרינה הקדושה  –  השכם בבוקר, נעשה דרכנו אל הפסגה הגבוהה ביותר בכל סיני ומצרים, אל ג'בל קתרינה.   נתחיל את היום במעוק של ואדי שאג הקטן תוך שאנו תרים אחר גבי המים הנסתרים.   נמשיך בהרפתקאות בואדי אחמר, הידוע  בכינויו ואדי הפילים על שום סלעי ענק והבולדרים שבו הדומים לעדר פילים :).   נעלה בוואדי תוך שאנו מדלגים בין הבולדרים ענקיים כשפנינו אל פארש אמסילה.   זהו עמק הנפלא שנחבא למרגלות הפסגה.   שאיפה הגונה של אוויר פסגות תרים אותנו מעלה, אל הקפלה שבראש הר קתרינה.   תחת כף ידינו יפרסו מרחבי דרום סיני מלוא האופק, נופי בראשית של הרים קדמונים השמורים לאוהבי סיני האמיתיים.   לאחר ארוחה דשנה ומנוחת פסגות, נרד מהפסגה המקודשת בירידה ארוכה ומהנה בשביל הנזירים קדום.   זהו שביל נוח הבנוי לתלפיות ששימש את נזירי סנטה קתרינה בעליה אל ההר, לאורך מאות שנים.  השביל יביא אותנו אל ואדי אל ארבעין ואל הבוסתן הירוק וביתו של רמדאן ומשפחתו, אשר יארחו אותנו בביתם לארוחת ערב ולינה.

ג'בל קתרינה - ואדי זוותן - טרק בהר הגבוה סיני - טיול מטיבי לכת
הר משה - הר סיני - ג'בל מוסא - סנטה קתרינה - דרום סיני

יום 4  –  נזירות ומנזרים בהר חורב  –  אל הקפלות והמבדדים של ג'בל צפצפה  –  עם בוקר נבקר בחצר מנזר דיר-אל-ארבעין בו נתוודה לתנועת הנזירות במרומי סיני.   עליה יפה בשביל נזירים עתיק תביא אותנו אל ג'בל צפצפה המסתורי שיש הטוענים כי הוא-הוא הר חורב המקראי !.   נקדיש את היום לטיול משובב לב בין העמקים, הקפלות ומבדדי הנזירים שקידשו את ההר.   נבקר במבדדי כניסת אל חמר ומשם נעפיל אל ראס צפצפה ואל נוף הבקעות הרחבות של מרומי סיני.   לעת צהריים נאכל ונפוש בחצר מנזר דיר א צפצפה.  לאחר ארוחה ומנוחה הגונה, נעשה פעמינו אל פארש אל לוזה, בקעת עץ השקד המסולסל, בה נלגום מימי באר הזכים.   לעת ערב נגלוש אל העמק היפה של פארש אליהו הלו הוא בקעת אליהו הנביא, המקום בו לפי המסורת הנוצרית, דיבר אליהו עם האלוהים כשיצא אל הר חורב.   בעמק זה נלון.

יום 5  –  שחר של יום חדש  –  זריחה מהר סיני  –  נשכים קום, לפני עלות השחר, ונצא לחוויה שמימית.   בחשכה, לאור פנסים, נעפיל חרישית בשביל המדרגות העתיק של סטפנוס הקדוש, אל הפסגה של ג'בל מוסא, הר משה, הלו הוא ההר שמזוהה על-ידי הנזירים כהר-סיני !.   בפסגה מצפה לנו חוויה מאוד עוצמתית  –  יחד עם מאות עולי רגל ומאמינים מכל העולם, נתרגש בזריחה המהפנטת של המדבר ונקבל את השמש העולה בשחר של יום חדש.   נחזה בנופי הנצח הבראשיתיים של סיני, פרוסים תחתינו, ובכל רגע משנים את צבעם; משחור לכחול, לסגול, לאדום ולכתום.   נספוג את קרני השמש הראשונות כשמסביב כל המדבר מתעורר לחיים !.   מתפעמים וחולמים, נרד לאחר הזריחה המפעימה חזרה אל הכפר, אל הציביליזציה הסינאית ואל המנזר הפעיל העתיק בעולם, מנזר סנטה קתרינה.   אל מול המנזר נעלה לתצפית מרשימה הצופה על הנעשה בתוך חומותיו.   נתרשם מהמבנים, הארכיטקטורה ונשמע על הסודות והאוצרות הגנוזים בו.   במידה ויתאפשר, נכנס פנימה למנזר ונבקר בבזילקה על שלל האיקונות, יצירות האומנות העתיקות שבה, נתוודה לסיפורי משה סביב באר ציפורה ונציץ לעבר השיח הגדל בחצר המנזר ומזוהה כשיח הסנה הבוער.   בתום הביקור במנזר, נפרד מההר הגבוה וממלווינו הבדואים ולאחר מקלחת והתארגנות נעשה דרכנו אל החופים היפים של נואיבה.    נתמקם אחר הצהריים באזור הדיונה הגדולה ונבלה עת הערב על החוף.   בנואיבה, נערוך בדיקת קורונה בהתאם לדרישה של משרד הבריאות.

יום 6  –  חזרה הביתה  –  עם בוקר, לאחר ארוחה מפנקת אל מול הים הנפלא, נעלה על ההסעה, חזרה לטאבה, עם הבטחה בלב לשוב ולחזור אל הרי סיני הנשגבים.

"…זהו מסע מופלא אל צפונות ההרים הטמירים, אל השבילים העתיקים בארץ המדבר הקרובה-רחוקה, אל הפשטות, ההוד וההדר, שניסוכים מכל עבר וכמו מבקשים מהאדם להכיר במלוא הווייתו…"

הערה חשובה:  התכנית המפורסמת היא התכנית הרצויה.   יחד עם זאת, ייתכנו שינויים בתכנית הטיול בהתאם להנחיות השלטונות המקומיים, מזג-האוויר ושיקול דעתו הבלעדי של המדריך, לטובת הקבוצה כולה והצלחת הטיול.

נשמע אדיר, איך נרשמים?

לשריון מקום והרשמה לטרק לסיני לחצו כאן
גילי ששון טיולים לסיני

אופי הטרק

דרגת מאמץ:
זהו טרק מדהים ונדיר ביופיו. הטרק הוא למטיבי-לכת
אורך המסלולים: 12-17 ק"מ ביום.
אתגרים צפויים:  הליכה רבה, הפרשי גבהים משמעותיים (לעתים 800 מטר ביום).   עליות וירידות תלולות, מעברי סלעים ומדרגות סלע, לעתים בעזרת כתפי חברים.   ההליכה היא בהרים ולעתים ללא שבילים מסודרים.

לינה:
בבוסתנים קסומים תחת שמיים של מיליון כוכבים, יש להביא שקי שינה!. בבוסתנים יש באר מים זכים, עצי פרי ושירותי שדה (קומפוסט), אך ללא מקלחות.   בתום הטרק נחזור לכפר שם ניתן להתקלח.

כלכלה:
הטיול כולל כלכלה מלאה החל מצהריי היום הראשון:
בבקרים: ארוחה קלה. בצהרים: פיקניק משותף של ממרחים וירקות. בערב: נתפנק בתבשילים המקומיים (צמחוני).

מנהלות:
ביום נטייל עם תיק קטן ובו מים וארוחת הצהרים. התיקים הגדולים מגיעים לבוסתני הלינה על-גבי גמלים.
אופי הקבוצה: הטרק פתוח להרשמה למטיילים מגיל 15 ומעלה. גודל הקבוצה: 12-25 משתתפים.
מקום ושעת המפגש: בבוקר הטיול ב-07:00 בכניסה למעבר הגבול טאבה שבסמוך לאילת.
מועד סיום: ביום האחרון של הטיול, שעת חזרה משוערת למעבר הגבול: 11:00

זהו טיול אדיר שנבנה על סמך ניסיון של עשרות שנים בסיני והיכרות אינטימית עם האזור והבדואים היושבים בו

ואדי אחמר - טרק בהר הגבוה סיני - טיולי מטיבי לכת - טיולים לסיני
נקיק הפטל - ואדי תלעה הגדול - גילי ששון טיולים לסיני מדריך טיולים
חראזת שג - ואדי שאג הקטן - מרומי סיני - גבי שאג

תאריכים קרובים

13-18/05/2021    –  שבועות

08-13/07/2021  – יולי

17-22/09/2021  –  סוכות

עלות

810$

מחיר הטרק כולל:

הסעות  –  תחבורה מלאה בתוך סיני, מטאבה להר הגבוה ובחזרה
הדרכה מקומית  –  מורה דרך מקומי ("דליל") משבט ג'בלייה
הדרכת תוכן  –  מדריך ישראלי ותיק ומנוסה
כניסה לאתרים  –  כניסה לשמורה הלאומית של סנטה-קתרינה
כלכלה  –  מלאה, צמחונית, החל מהצהרים של היום הראשון ולאורך כל הטרק
לינה  –  בבוסתנים קסומים בהרים
גמלים –  להובלת הציוד לחניוני הלילה וסיוע בעת הצורך
אופרציה  –  ארגון וניהול אופרטיבי

המחיר אינו כולל:
ביטוח רפואי  –   (חובה לעשות), 2-5$ דולר ליום.
בדיקת קורונה בארץ  –  חובה לעשות 72 שעות לפני הטיול
תחבורה בישראל  –  הגעה לאילת ומסוף טאבה וחזרה.
אגרות מעבר  – 210 ₪.
טיפים  –  10$ ליום למשתתף
בדיקת קורונה בסיני – 50$ (לפני החזרה לישראל)
הוצאות בעלות אופי אישי  –  כמו מזכרות, חטיפים, מים מינרלים ושתייה בארוחות.
כל הוצאה שאינה כלולה בסעיף:  "מחיר הטרק כולל" ו/או שאינה חלק מתכנית הטיול.

אני ממש רוצה להיות בטיול הזה, איך נרשמים?

לשריון מקום והרשמה לטרק לסיני לחצו כאן
ג'בל א דיר סנטה קתרינה - הר המנזר - מנזר סנטה קתרינה סיני
גלת אל אזרק - ואדי תלעה הגדול - ההר הגבוה - טקים בהר הגבוה - טיולים מטיבי לכת סיני
מטיילים מספרים על הטיולים הקודמים
רנטה כותבת

גילי

רוצה להגיד תודה !
תודה על טיול מדהים באחד המקומות אם לא "ה"
עתיקים וקדושים בעולם – סיני המהממת.
על טיול קסום שעלה מעבר לכל הציפיות.
על ההרים המטורפים שספוגים בקדושה ומהדהדים אותה מכל עבר…
על החופים המדהימים שהלב והנשמה לא יכולים להישאר סגורים מולם.   על יופי ורוח שלא רואים בעולם "המערבי".

תודה על הארגון, הגמישות, הזמינות והמקום לפנות אליך בכל צורך.
ועל המרחב שנפתח דרכך שמאפשר גם בלי מילים
לטיול, ולכל רגע בו להיות שער למסע של התפתחות פנימית.

בהמון הערכה ואסירות תודה.
רנטה.

עינת שחר כותבת על הטיול להר-הגבוה בסיני:

"יצאתי לטיול עם גילי ששון, להר הגבוה, החוויה הייתה עצומה ועדיין מחלחלת בגוף.

לגיל יש ידע רב שהוא הביא עמו לטיול, בהיסטוריה, בגאולוגיה, וכמובן בהיכרות עם הבדואים המקומיים, אורחות חייהם וסיפורם.   לא הפסקתי לשבוע מכל הידע שלו.

בנוסף הוא הביא עמו רגישות רבה.   הוא "תפר" לנו טיול שהתאים בדיוק לכושר ולרצונות שלנו.   הטיול מאד מגוון, עם טיפוס על הרים, טבילה במים, מפגשים מרגשים עם הבדואים ולינה בבוסתנים קסומים שנבחרו בקפידה.   גיל דאג לכל צרכנו מאלף עד תו, כמו אבא טוב, מבין ומתחשב.

לא יכולתי לבקש יותר…מחכה כבר לטיול הבא…לאן שלא יהיה…"

גאיה ליטל משתפת:

.

ההגשמה

שמי גאיה ליטל והגעתי סוף סוף לסיני.   כל מי שמכיר אותי אמר לי, את, את חייבת!.   לחצתי לייק על תמונה שבה אמרתי לעצמי שאני אהיה.   בתמונה הופיעה "גלת-אל-אזרק", בריכה מדהימה ביופיה, ואני, כמו אני חייבת להיות בה.   מממממ לא חייבת, רוצה.

אז נוצר קשר, תחילתה של תקשורת להגשמה.   גיל אמר לי שיוצא טיול ואני אמרתי "סטנלי שוואי" (רק רגע) נראה איך אני לקראת זה.   לאורך כל תקופת ההתקשרות ביני לבין גיל הוא היה מכיל, אכפתי, דואג, סובלני וסבלני, ופרס בפני את כל המידע שהייתי צריכה.

אז הגעתי.   הגשמתי.
רציתי לגלת-אל-אזרק והגשמתי !.

.

.

עם ההגשמה הגיעו עוד נדבכים שהעניקו למסע ההגשמה לגעת ברבדים שלא האמנתי בהם בתחילה, איך גיל אמר, "זמן סיני".

אחחח סיני, סיני, איזה טובה היא!.   איזה אנשים !.   נהניתי, היה לי טוב וכיף.   הכרתי אנשים מדהימים, הכרתי בדואים קסומים, היה לי טוב וכיף להיות בהגשמה למסעי הראשון ובהחלט לא האחרון בסיני !.

אחתום במילות תודה בראש ובראשונה לגיל שהיה מתווך לכל זאת.   למטיילות המדהימות שהיו עמי ולדליל מוחמד שהיה לי לאח.

ת-ו-ד-ה  ס-י-נ-י

אביטל בנשלום משתפת:
גילי ששון מדריך סיני המלצות

מזרח סיני

5 ימים קסומים במרחבים שיכולים להיות רק בסיני.

אצלנו במשפחה נהוג לומר,
כשמגיעים למקום כל כך יפה ומיוחד:
"וואוו, זה יפה כמו סיני".

אז הפעם זכינו לראות את המקור
מרחבי אבן החול והגרניט של מזרח חצי האי המופלא

תודה לגילי ששון ולקבוצה המופלאה שטיולנו איתה.

אני רוצה להיות בטיול הזה, איך נרשמים?

לשריון מקום והרשמה לטרק לסיני לחצו כאן

הנה טעימה קטנטנה מההרים והחופיםאני רוצה להיות בטיול הזה. איך נרשמים?

לשריון מקום והרשמה לטרק לסיני לחצו כאן

בואו נדבר

יש לכם שאלה? לא בטוחים אם הטיול מתאים לכם?
דברו איתנו.

אתם יכולים:
לשלוח ווטצאפ – לחצו על הקישור הזה

או לשלוח מייל – gils2012@gmail.com
להרים טלפון – 050-2882202

גילי ששון,
טיולים והרפתקאות

עבור למעלה