"אל המקום שליבי אוהב, לשם רגלי מוליכות אותי"

הילל הזקן

 

 

 

"אל הר קתרינה ומרומי סיני"

טרק אדיר אל הפסגות של סנטה קתרינה וההר הגבוה

 

 

 

 

6 ימים של מטריפי חושים בין צוקי הגרניט

והפסגות העוצמתיות של סנטה קתרינה

 

 

 

 

טרק מרגש במיוחד לכל מי שבאמת רוצה לטייל בסיני

 

 

 

 

 

"אל המקום שליבי אוהב, לשם רגלי מוליכות אותי"

הילל הזקן

 

"אל הר קתרינה ומרומי סיני"  –  טיול מטיבי לכת בסיני

 

טרק אדיר אל הפסגות של סנטה קתרינה ואזור ההר הגבוה

 

טרק חובה לכל מי שבאמת רוצה

לחוות את העוצמה של סיני

 

להניח לרגע, את שגרת החיים העמוסה בצד, ולצאת אל ההרים.
להרגיש את הדופק נפתח ונוכח, עת צעדת בשבילים.

להעפיל לעת ערב, אל ראש-ההר הנישא,
ולהרגיש עמוק בפנים, את הלב שנפתח בהודיה.

עת השמש מסתלקת, אל מול נופים של נצח,
ובפסים כתומים-סגולים, את השמים צובעת,

אתה פתאום מבין את שאמר קהלת:
"דור הולך ודור בא והארץ לעולם עומדת !".

להגיע, באור אחרון, אל הבוסתן הירוק בלב השממה,
כשמבעד לצעיף-הבד, מאירות עיניה, של בת-המדבר, בדממה

את ריאותיך אתה ממלא באוויר ההרים הצלול והטהור
ולמעלה, בשמים, על-סוף הכוכבים קורנים במלוא האור.

אז, פתאום, לרגע קט, הכל עוצר !
מתוך החרישית, קול נשמתך בוקע
באלוהים שבתוכך  –   אתה נוגע

הר קתרינה - מרומי סיני - טרקים מטיבי לכת בסיני - גילי ששון טיולים לסיני 1
הבריכה האגדית - גלת אל אזרק - בואדי טלעה - ההר הגבוה - מרומי סיני - טיול לסיני קיץ 1994 - טיול מאורגן לסיני, טרק בהרי סיני הרים וחופים

התכנית המלאה

יום 1  –  הלב נפתח  –  נכנסים אל ההרים  –  נחל את הטרק בעליה יפה אך מתונה ב"כביש הראשי" העולה אל ההרים, הלו-הוא שביל הגמלים העתיק, הידוע בשם נקב אבו ג'יפה.   בתום המעלה, נגלוש אל ואדי טובוג היפיפה והמשכו ואדי זווותן המשובצים בגנים מדבריים ובוסתנים ירוקים ומרניני לב שכמו קוראים תיגר על הישימון שמסביב !.   בנקב זוותן נעלה בעלייה קלילה שתביא אותנו אל ואדי ג'בל הפורה.   זהו ואדי קסום וציורי ובו ריכוז יפיפה ומרשים של בוסתנים מסורתיים ועתיקים המטופחים בידי שבט הג'בליה, לאורך מאות שנים.   לעת ערב נגיע אל נקודת הלינה שלנו בבוסתן של חוסיין בפארש רומנה שם נתענג בארוחה בדואית לתפארת ונתכנס לערב של סיפורי אהבה בדואים סביב המדורה.

יום 2  –  אל הבריכה היפה בכל סיני  –  נפתח את היום בהליכה מרנינה בין סבך הצמחייה הירוקה והלא שגרתית, במורד ערוצו של ואדי תלעה הגדול.    הוואדי יביא אותנו אל עין אבו חבייק, נביעה קטנה ונחבאת אשר עטופה מכל עבריה בצמחי נענע צרת עלים, הידועה בשם חבאג – הנענע של סיני !   לאחר לגימת תה חבאג מרענן נמשיך במורד הוואדי תוך שאנו מחפשים את נקיק הפטל והבריכה הנסתרת.   מנקיק הפטל נמשיך עוד במורד וואדי תלעה הגדול.   בעומקו של הוואדי מסתתרת גולת הכותרת של ההר הגבוה ומרומי סיני, הברכה האגדית גלת אל אזרק.   זוהי ברכה עגולה וכחולה, עמוקה וקרירה המזמינה את ההולכים במדבר לקפוץ לתוכה ולהתרענן במימיה הזכים והקרים.   לאחר טבילה הגונה נעפיל במדרונותיו התלולים של הוואדי, מעלה, אל פארש אום סילה.   זהו עמק נחבא ונפלא ובו גן של מאות פסלים ורוג'ומים שנבנו מאבני הגרניט על-ידי מטיילים שפקדו את ההר לאורך השנים.   ביציאה מהגן נחנה לארוחת צהרים תחת חאג'ר אנ-נימר, סלע רחב ידיים שבצילו נהגו נמרי סיני לארוב ליעלים העולים מהמעין.   שבעים ומרוצים נעשה דרכנו בואדי אבו טווטה ובואדי טיניה שאיתם נעלה אל האוכף המרשים שלמרגלות ג'בל עבאס באשה.   מהאוכף נגלוש אל ואדי זוותן ואל הבוסתן של עומריה, הרועה הקשישה ומאירת הפנים אשר תארח אותנו בביתה.  האמיצים והחזקים בינינו יוכלו לעת שקיעה להמשיך ולעלות מהאוכף אל ראש ההר ואל שרידי הארמון של עבאס באשה השליט המצרי.   בפסגה נישא עינינו מערבה אל השקיעה מדברית הכל-כך מפעימה, אל מול נופי הנצח של הר הסירבל ומדבר התועים.   לאחר השקיעה נרד מההר אל בוסתן הלינה, לאור פנסים.

יום 3  –  אל ההר הגבוה בסיני  –  הר קתרינה הקדושה  –  השכם בבוקר, נעשה דרכנו אל הפסגה הגבוהה ביותר בכל סיני ומצרים, אל ג'בל קתרינה.   נתחיל את היום במעוק של ואדי שאג הקטן תוך שאנו תרים אחר גבי המים הנסתרים.   נמשיך בהרפתקאות בואדי אחמר, הידוע  בכינויו ואדי הפילים על שום סלעי ענק והבולדרים שבו הדומים לעדר פילים :).   נעלה בוואדי תוך שאנו מדלגים בין הבולדרים ענקיים כשפנינו אל פארש אמסילה.   זהו עמק הנפלא שנחבא למרגלות הפסגה.   שאיפה הגונה של אוויר פסגות תרים אותנו מעלה, אל הקפלה שבראש הר קתרינה.   תחת כף ידינו יפרסו מרחבי דרום סיני מלוא האופק, נופי בראשית של הרים קדמונים השמורים לאוהבי סיני האמיתיים.   לאחר ארוחה דשנה ומנוחת פסגות, נרד מהפסגה המקודשת בירידה ארוכה ומהנה בשביל הנזירים קדום.   זהו שביל נוח הבנוי לתלפיות ששימש את נזירי סנטה קתרינה בעליה אל ההר, לאורך מאות שנים.  השביל יביא אותנו אל ואדי אל ארבעין ואל הבוסתן הירוק וביתו של רמדאן ומשפחתו, אשר יארחו אותנו בביתם לארוחת ערב ולינה.

ג'בל קתרינה - ואדי זוותן - טרק בהר הגבוה סיני - טיול מטיבי לכת
הר משה - הר סיני - ג'בל מוסא - סנטה קתרינה - דרום סיני

יום 4  –  נזירות ומנזרים בהר חורב  –  אל הקפלות והמבדדים של ג'בל צפצפה
עם בוקר נבקר בחצר מנזר דיר-אל-ארבעין בו נתוודה לתנועת הנזירות במרומי סיני.   עליה יפה בשביל נזירים עתיק תביא אותנו אל ג'בל צפצפה המסתורי שיש הטוענים כי הוא הר חורב המקראי !   נקדיש את היום לטיול משובב לב בין העמקים, הקפלות ומבדדי הנזירים שקידשו את ההר.   נבקר במבדדי כניסת אל חמר ומשם נעפיל אל ראס צפצפה ואל נוף הבקעות הרחבות של מרומי סיני.   לעת צהריים נאכל ונפוש בחצר מנזר דיר א צפצפה.  לאחר ארוחה ומנוחה הגונה, נעשה פעמינו אל פארש אל לוזה, בקעת עץ השקד המסולסל, בה נלגום מימי באר הזכים.   לעת ערב נגלוש אל העמק היפה של פארש אליהו הלו הוא בקעת אליהו הנביא, המקום בו לפי המסורת הנוצרית, דיבר אליהו עם האלוהים כשיצא אל הר חורב.   בעמק זה נלון.

יום 5  –  שחר של יום חדש  –  זריחה מהר סיני
נשכים קום, לפני עלות השחר, ונצא לחוויה שמימית.   בחשכה, לאור פנסים, נעפיל חרישית בשביל המדרגות העתיק של סטפנוס הקדוש, אל הפסגה של ג'בל מוסא, הר משה, הלו הוא ההר שמזוהה על-ידי הנזירים כהר-סיני !.   בפסגה מצפה לנו חוויה מאוד עוצמתית  –  יחד עם מאות עולי רגל ומאמינים מכל העולם, נתרגש בזריחה המהפנטת של המדבר ונקבל את השמש העולה בשחר של יום חדש.   נחזה בנופי הנצח הבראשיתיים של סיני, פרוסים תחתינו, ובכל רגע משנים את צבעם; משחור לכחול, לסגול, לאדום ולכתום.   נספוג את קרני השמש הראשונות כשמסביב כל המדבר מתעורר לחיים !.   מתפעמים וחולמים, נרד לאחר הזריחה המפעימה אל המנזר הפעיל העתיק בעולם, מנזר סנטה קתרינה.   אל מול המנזר נעלה לתצפית מרשימה הצופה על הנעשה בתוך חומותיו.   נתרשם מהמבנים, הארכיטקטורה ונשמע על הסודות והאוצרות הגנוזים בו.   במידה ויתאפשר, נכנס פנימה למנזר ונבקר בבזילקה על שלל האיקונות, יצירות האומנות העתיקות שבה, נתוודה לסיפורי משה סביב באר ציפורה ונציץ לעבר השיח הגדל בחצר המנזר ומזוהה כשיח הסנה הבוער.  

בתום הביקור במנזר, נחזור אל הכפר ואל הציוויליזציה הסינאית.  לאחר מקלחת טובה בכפר, נפרד ממלווינו הבדואים בני שבט הג'בלייה ונעלה על ההסעה, שתביא אותנו אל חופי סיני האהובים.    נתמקם לעת ערב בחוף פראי ובתולי, בקרבת נואיבה עם קפה על מדורה, ים משגע ומיליוני כוכבים בשמים.

יום 6  –  שנורקלינג, ים וחזרה הביתה
נתעורר לזריחה מהפנטת של השמש מבעד לים הכחול והרי מדיין ונכנס לים עם מסכה ושנורקל באחת משוניות האלמוגים היפות של האזור.  לאחר ארוחה מפנקת, נעלה על ההסעה, שתביא אותנו לאחד מכפרי החושות למקלחת והתארגנות.   לעת צהרים נגיע חזרה למעבר הגבול טאבה, עם הבטחה בלב לשוב ולחזור אל הרי סיני הנשגבים.

"…זהו מסע מופלא אל צפונות ההרים הטמירים, אל השבילים העתיקים בארץ המדבר הקרובה-רחוקה, אל הפשטות, ההוד וההדר, שניסוכים מכל עבר וכמו מבקשים מהאדם להכיר במלוא הווייתו…"

הערה חשובה: התכנית המפורסמת היא התכנית הרצויה. יחד עם זאת, ייתכנו שינויים בתכנית הטיול בהתאם להנחיות השלטונות המקומיים, מזג-האוויר ושיקול דעתו הבלעדי של המדריך.

הערה נוספת: במידה רבה מצרים היא עדיין בגדר "העולם השלישי" ושיגרת החיים וההתנהלות בה נתונה להחלטות שרירותיות של השלטונות. לא מן הנמנע שיתכנו שינויים בלוחות הזמנים או העדר הגעה/כניסה לחלק מהאתרים בשל כך. ראו זאת כחלק מהחוויה וההרפתקה.

נשמע טיול אדיר!
איך משריינים מקום ?

לשריון מקום בטיול לחצו כאן
גילי ששון טיולים לסיני

אופי הטרק

דרגת מאמץ:
זהו טרק מדהים ונדיר ביופיו. הטרק הוא למטיבי-לכת
אורך המסלולים: 12-17 ק"מ ביום.
אתגרים צפויים:  הליכה רבה, הפרשי גבהים משמעותיים (לעתים 800 מטר ביום).   עליות וירידות תלולות, מעברי סלעים ומדרגות סלע, לעתים בעזרת כתפי חברים.   ההליכה היא בהרים ולעתים ללא שבילים מסודרים.

לינה:
בבוסתנים קסומים תחת שמיים של מיליון כוכבים, יש להביא שקי שינה (מזרנים תקבלו מאתנו). בבוסתנים יש באר מים זכים, עצי פרי ושירותי שדה (קומפוסט), אך ללא מקלחות.   בתום הטרק נחזור לכפר שם ניתן להתקלח. לטיולים שמתקיימים בחודשים אוקטובר-אפריל מומלץ מאוד להביא אוהל, במיוחד למי שרגיש לקור.   בתום הטיול בהר-הגבוה נגיע חזרה לכפר שם ניתן להתקלח.

כלכלה:
הטיול כולל כלכלה מלאה החל מצהריי היום הראשון: בבקרים: ארוחה קלה. בצהרים: פיקניק משותף של ממרחים וירקות. בערב: נתפנק בתבשילים המקומיים (צמחוני).

מנהלות:
ביום נטייל עם תיק קטן ובו מים וארוחת הצהרים. התיקים הגדולים מגיעים לבוסתני הלינה על-גבי גמלים.
מקום ושעת המפגש: בבוקר הטיול ב-07:00 בכניסה למעבר הגבול טאבה שבסמוך לאילת.
מועד סיום: ביום האחרון של הטיול, שעת חזרה משוערת למעבר הגבול: 17:00
אופי הקבוצה: הטיול פתוח למטיילים מגיל 15 ומעלה. גודל הקבוצה: 8-24 משתתפים.
הערה חשובה: קיום הטיול מותנה בהרשמה של 8 משתתפים לפחות.

זהו טיול אדיר שנבנה על סמך ניסיון של עשרות שנים בסיני והיכרות אינטימית עם האזור והבדואים היושבים בו

ואדי אחמר - טרק בהר הגבוה סיני - טיולי מטיבי לכת - טיולים לסיני
נקיק הפטל - ואדי תלעה הגדול - גילי ששון טיולים לסיני מדריך טיולים
חראזת שג - ואדי שאג הקטן - מרומי סיני - גבי שאג

תאריכים קרובים

 

עלות

790$

  • למחיר הטיול מתווסף תשלום בעבור אגרות במצרים וטיפים בסכום של 100$.
  • המחיר הוא למשתתף בקבוצה של 12 מטיילים ומעלה. בקבוצה של 8-11 מטיילים תחול תוספת של 80$ למטייל.

מחיר הטיול כולל:

הסעות  –  לאורך כל הטיול מטאבה וחזרה.
הדרכה מקומית  –  מורה דרך מקומי ("דליל") משבט ג'בלייה
הדרכת תוכן  –  מדריך ישראלי צמוד לאורך כל הטיול
כניסה לאתרים  –  כניסה לשמורה הלאומית של סנטה-קתרינה
כלכלה  –  מלאה, צמחונית, החל מהצהרים של היום הראשון ולאורך כל הטיול
לינה  –  בבוסתני הבדואים בהרים
גמלים –  להובלת הציוד לחניוני הלילה וסיוע בעת הצורך
אופרציה  –  ארגון וניהול אופרטיבי.

תוספת למחיר הטיול (יגבה על ידי המדריך בתחילת הטיול)
בעבור אגרות מעבר במצרים וטיפים לכל נותני השירותים בסיני בסכום של 100$

המחיר אינו כולל
אגרת מעבר ישראלית  –  104 ש"ח
ביטוח רפואי (חובה לעשות)  –  5-10$ דולר ליום
תחבורה בתוך ישראל  –  הגעה למעבר טאבה וחזרה
הוצאות בעלות אופי אישי  –  כמו מזכרות, חטיפים, מים מינרלים ושתייה בארוחות.
כל הוצאה / שירות / פעילות שאינם כלולים בסעיף: "מה הטיול כולל" ו/או שאינה חלק מתכנית הטיול
כל הוצאה / שירות / פעילות שנגרמים בשל שינוי תכנית הטיול על-ידי המשתתף או על ידי נסיבות שאינם בשליטת המארגנים.

נשמע טיול מדהים
אני רוצה לשריין מקום!

לשריון מקום בטיול לחצו כאן

ניתן, לבטל את ההשתתפות בטיול באמצעות הודעה בכתב בדואר או במייל.   משתתף/מזמין שביטל את השתתפותו בטיול, יהיה זכאי להחזר תשלום, לפי העניין, בקיזוז דמי ביטול כמפורט להלן:

עברו 48 שעות ממועד ההרשמה  –  דמי ביטול בגובה 100 ₪.
נותרו יותר מ-90 ימים לפני מועד הטיול  –  דמי ביטול בגובה 100 ₪.
נותרו פחות מ-90 ימים לפני היציאה ועד 30 ימים לפני היציאה  –  דמי הביטול בגובה 350 ₪.
נותרו פחות מ-30 ימים לפני היציאה ועד 21 ימים לפני היציאה  –  דמי הביטול בגובה 550 ₪.
נותרו פחות מ-21 ימים לפני היציאה ועד 14 ימים לפני היציאה  –  דמי הביטול בגובה 850 ₪.
נותרו פחות מ-14 ימים לפני היציאה ועד 4 ימים לפני היציאה  –  דמי הביטול בגובה 1900 ₪.
נותרו פחות מ-4 ימים לפני הטיול – מלוא מחיר הטיול.

במקרה של ביטול או דחיית הטיול על ידי המארגנים, בשל התפרצות קורונה במדינת היעד, המלווה באזהרה של משרד הבריאות או בשל סגירת מעברי הגבול בישראל ליציאה וכניסה, תינתן לנרשמים אפשרות לבחור בין ביטול החיוב / קבלת החזר כספי מלא לבין הרשמה למעוד החלופי.

לתקנון ההרשמה המלא ותנאי הביטול לחץ כאן

ג'בל א דיר סנטה קתרינה - הר המנזר - מנזר סנטה קתרינה סיני
גלת אל אזרק - ואדי תלעה הגדול - ההר הגבוה - טקים בהר הגבוה - טיולים מטיבי לכת סיני

מטיילים מספרים

גאיה ליטל כותבת:
ההגשמה

שמי גאיה ליטל והגעתי סוף סוף לסיני. כל מי שמכיר אותי אמר לי, את, את חייבת!. לחצתי לייק על תמונה שבה אמרתי לעצמי שאני אהיה. בתמונה הופיעה "גלת-אל-אזרק", בריכה מדהימה ביופיה, ואני, כמו אני חייבת להיות בה. מממממ לא חייבת, רוצה.

טרק להר קתרינה - טיול לסיני

אז נוצר קשר, תחילתה של תקשורת להגשמה. גיל אמר לי שיוצא טיול ואני אמרתי "סטנלי שוואי" (רק רגע) נראה איך אני לקראת זה. לאורך כל תקופת ההתקשרות ביני לבין גיל הוא היה מכיל, אכפתי, דואג, סובלני וסבלני, ופרס בפני את כל המידע שהייתי צריכה.
אז הגעתי. הגשמתי. רציתי לגלת-אל-אזרק והגשמתי !.

טרק להר קתרינה - טיול לסיני

עם ההגשמה הגיעו עוד נדבכים שהעניקו למסע ההגשמה לגעת ברבדים שלא האמנתי בהם בתחילה, איך גיל אמר, "זמן סיני".
אחחח סיני, סיני, איזה טובה היא!. איזה אנשים !. נהניתי, היה לי טוב וכיף. הכרתי אנשים מדהימים, הכרתי בדואים קסומים, היה לי טוב וכיף להיות בהגשמה למסעי הראשון ובהחלט לא האחרון בסיני !.
אחתום במילות תודה בראש ובראשונה לגיל שהיה מתווך לכל זאת. למטיילות המדהימות שהיו עמי ולדליל מוחמד שהיה לי לאח.
ת-ו-ד-ה ס-י-נ-י

אביטל בנשלום כותבת:
מזרח סיני – חמישה ימים קסומים במרחבים שיכולים להיות רק בסיני. אצלנו במשפחה נהוג לומר, כאשר מגיעים למקום יפיפה במיוחד "וואוו, זה יפה כמו סיני".
אז הפעם זכינו לראות את המקור – מרחבי אבני החול והגרניט של מזרח האי המופלא.
תודה לגילי ששון ולקבוצה המופלאה שטיילה איתנו.

טרק להר קתרינה - טיול לסיני

רנטה כותבת:

גילי
רוצה להגיד תודה !
תודה על טיול מדהים באחד המקומות אם לא "ה"
עתיקים וקדושים בעולם – סיני המהממת.

על טיול קסום שעלה מעבר לכל הציפיות.
על ההרים המטורפים שספוגים בקדושה ומהדהדים אותה מכל עבר…
על החופים המדהימים שהלב והנשמה לא יכולים להישאר סגורים מולם.
על יופי ורוח שלא רואים בעולם "המערבי".

תודה על הארגון, הגמישות, הזמינות והמקום לפנות אליך בכל צורך.
ועל המרחב שנפתח דרכך שמאפשר גם בלי מילים
לטיול, ולכל רגע בו להיות שער למסע של התפתחות פנימית.

בהמון הערכה ואסירות תודה.

טרק להר קתרינה - טיול לסיני

עינת שחר כותבת על הטיול להר-הגבוה בסיני

"יצאתי לטיול עם גילי ששון, להר הגבוה,
החוויה הייתה עצומה ועדיין מחלחלת בגוף.
לגיל יש ידע רב שהוא הביא עמו לטיול, בהיסטוריה, בגיאולוגיה
וכמובן בהיכרות עם הבדואים המקומיים, אורחות חייהם וסיפורם.
לא הפסקתי לשבוע מכל הידע שלו.

טרק להר קתרינה - טיול לסיני.

בנוסף הוא הביא עמו רגישות רבה.
הוא "תפר" לנו טיול שהתאים בדיור לכושר ולרצונות שלנו.
הטיול מאד מגוון, עם טיפוס על הרים,טבילה במים,
מפגשים מרגשים עם הבדואים ולינה בבוסתנים קסומים שנבחרו בקפידה.

גיל דאג לכל צרכנו מאלף עד תו, כמו אבא טוב, מבין ומתחשב.
לא יכולתי לבקש יותר.   מחכה כבר לטיול הבא…לאן שלא יהיה"

אני ממש רוצה להיות בטיול הזה!
איך נרשמים ?

להרשמה ושריון מקום בטיול לחצו כאן

הנה טעימה קטנטנה מההרים והחופיםאני ממש רוצה להיות בטיול הזה!
איך נרשמים ?

להרשמה ושריון מקום בטיול לחצו כאן

בואו נדבר

יש לכם שאלה? לא בטוחים אם הטיול מתאים לכם?
דברו איתנו.

אתם יכולים:
לשלוח ווטצאפ – לחצו על הקישור הזה

או לשלוח מייל – erets.office@gmail.com
להרים טלפון – 053-2211206

ארץ,
טיולים והרפתקאות