תודה על ההרשמה לטיול

 

"ממרומי ההרים אל חופי-הפרא הדרומיים"

 

 

לפניכם מידע חשוב עם כל הפרטים ורשימת הציוד לטיול

נא לקרוא הכל , עד הסוף, בעיון!

סיום הרשמה

לסיום ההרשמה והבטחת מקום בטיול יש לשלוח את המסמכים הבאים, עד 3 ימים ממועד ההרשמה, למייל: erets.office@gmail.com

  1. טופס תאום ציפיות מלא וחתום  –  להורדת הטופס לחצו כאן
  2. צילום דרכון בתוקף  –  נא לוודא שהדרכון בתוקף לחצי שנה לפחות.
  3. פוליסת ביטוח נסיעות  –  למשך כל תקופת הטיול, כולל התוספות: ביטול השתתפות בטיול, איתור וחילוץ בהיטס.  יש לוודא שהפוליסה כוללת כיסוי ביטוחי לנסיעה בג'יפים ביום החמישי של הטיול. את הביטוח יש לרכוש מייד עם ההרשמה וללא דיחוי. מומלץ באמצעות רוני מ"למטייל". רוני זמינה בימים א-ה בין השעות 09:00-17:00 בטלפון – 052-8392378.
  4. רכישת אגרת מעבר ישראלית  –  לרכישה לחצו כאן

שימו לב: חובה לרכוש ביטוח נסיעות מייד עם ההרשמה וללא דיחוי!
אי רכישת ביטוח תשאיר אתכם ללא כיסוי וללא פיצוי במקרה של ביטול השתתפות בטיול

להורדת טופס תאום ציפיות לחצו כאן

מידע חשוב מאוד  –  נא לקרוא בעיון עד הסוף:

יתרת תשלום  –  מחיר הטיול הוא 1150$.   למחיר הזה מתווסף סכום של 140$ בעבור אגרות וטיפים לכל נותני השירותים בסיני. בקיזוז המקדמה של 250$ שתגבה באמצעות כרטיס האשראי, סך-הכל יתרה לתשלום: 1040$.   את יתרת התשלום הזו יש להעביר במזומן, בדולרים, למדריך הטיול בעת המפגש.

  • למזמינים חדר ליחיד תחול תוספת תשלום של 180$
  • המחיר הוא למשתתף בקבוצה של 12 מטיילים ומעלה. בקבוצה של 8-11 מטיילים תחול תוספת תשלום של 110$ למטייל.

נקודת מפגש  –  נפגש בבוקר הטיול בשעה 09:00 ברחבה שלפני הכניסה למעבר הגבול "טאבה – מסוף מנחם בגין" שבסמוך לאילת.   לאחר המפגש נכנס יחד, כקבוצה, למעבר הגבול.   אלו שמקדימים, בבקשה המתינו לכולם ולכניסה המשותפת. נא להקפיד להגיע בזמן ולא לאחר!

מועד סיום משוער  –  את הטיול נסיים במעבר הגבול טאבה  –  מסוף מנחם בגין.   שעת הגעה משוערת לגבול:  16:00

חניה לבאים ברכב  –  שימו לב!, עריית אילת הקשיחה את תקנות החניה בעיר ומחלקת דוחות כמעט בכל העיר, גם במקומות שהם רחבות עפר !.  ניתן לחנות תשלום במגרש חניה ייעודי לטווח ארוך, שנמצא בשטח שדה התעופה הישן בעיר אילת. בנוסף ניתן לחנות בחינם בחניון שבסמוך למעבר הגבול לירדן.

לינה  –  בהרים – מתארחים בבוסתנים קסומים. הלינה תחת שמיים של מיליון כוכבים, יש להביא שקי שינה! (למזרנים אנחנו דואגים!). בבוסתנים יש באר מים זכים, עצי פרי ושירותי שדה (קומפוסט) אך אין מקלחות. באמצע היום השלישי עוברים בכפר ושם יהיה ניתן להתקלח.   דהב ובשארם א-שייח' – במלונות 3-4 כוכבים נעימים וטופחים. הלינה היא על בסיס 2 מטיילים בחדר. לנרשמים לבד מוזמן באופן אוטומטי חדר יחיד בתוספת של 180$

כלכלה  –  הטיול כולל כלכלה מלאה החל מהצהרים של היום הראשון.   בהרים:  בבקרים   –  ארוחת בוקר קלה.   בצהרים   –  פיקניק משותף של ממרחים וירקות אותם נחלק לתיקים של כולנו ונאכל במהלך יום ההליכה.   בערב  –  ארוחה צמחונית ממיטב התבשילים הבדואיים.   בחופים  –  ארוחות בוקר וערב במלון וארוחת צהרים על בסיס פיקניק בשטח.

מנהלות  –  בהרים אנו מטיילים עם תיק קטן בו המים וארוחת הצהריים. התיקים הגדולים מגיעים לבוסתני הלינה על גבי גמלים. על כן יש להביא 2 תיקים: אחד להליכה ואחד לבגדים וציוד הלינה (ראו רשימת ציוד למטה)

עונה מומלצת לטיול  –  הטיול הוא טיול קיץ בעיקרו ומתקיים בחצי החם של השנה, מאמצע חודש אפריל ועד אמצע חודש אוקטובר. הטיול מתקיים בשני אזורים שונים מבחינת המזג אוויר ומידות החום:

מזג אויר בהרים  –  דומה לחרמון  –  בעת הטיול בהרים, מטיילים וישנים באזור ההר הגבוה ומרומי סיני, בגבהים של 1800-2600 מטר מעל פני הים. בסתיו ובאביב; מזג האויר בהרים נעים ביום וקר בלילה. טמפרטורה הממוצעת היא 20-26 מעלות בצהרים, ו 10-15 מעלות בלילה. בחודשי הקיץ (יוני-אוגוסט); חמים ביום ונעים בערבים. טמפרטורה הממוצעת היא 26-29 מעלות בצהריים, ו 18-22 מעלות בלילה. חשוב לזכור שמדובר באזור מדברי ויבש וללא הלחות שמאפיינת את רוב ישראל.

מזג אויר בחופים  –  דומה לאילת – בסתיו ובאביב; חמים ביום ונעים בערבים. טמפרטורה הממוצעת היא 25-28 מעלות בצהרים, ו 16-20 מעלות בלילה. בחודשי הקיץ (יוני-אוגוסט); חם ביום ונעים בערבים. טמפרטורה הממוצעת היא 30-40 מעלות בצהריים, ו 24-30 מעלות בלילה. גם כאן האזור הוא מדברי ויבש וללא לחות.

ביגוד – בקיץ: יש להביא בגדים קלים ומאוררים למשך היום ובגדים ארוכים לילה. בזריחה מהר משה עשוי להיות קר ויש להביא בגד חם נוסף. בסתיו ובאביב יש להביא 2 שכבות ארוכות + מעיל וכובע צמר לטיול זריחה בהר משה. ראו רשימת ציוד בהמשך המכתב.

תקשורת  –  סלולר  –  ניתן לקלוט רשתות סלולאריות מצריות בכפר בסנטה קתרינה, בדהב, ובשארם א-שייח'. בהרים אין קליטה, פרט לפסגות.   מומלץ לחסום את האפשרות לנדידת רשתות על-מנת למנוע מעבר אוטומטי לרשתות מצריות וכתוצאה מכך חיובים גבוהים ומיותרים.   בטיול יהיה טלפון מצרי לחירום.   wifi תהיה גישה ל-wifi בכפר בסנטה לפני היציאה להרים ובחזרה. במלונות בדהב ובשארם השימוש ב-wifi הוא בתשלום ישירות למלון ואינו כלול במחיר הטיול.

חשמל והטענת מכשירים ניידים  –  החל מהצהרים של היום הראשון ועד לצהרים של היום הרביעי לטיול, נשהה בטבע הפראי של סיני ללא תשתיות חשמל. על כן לא ניתן יהיה להטעין מכשירי חשמל ניידים. מומלץ להביא מטען נייד.

תרופות ועזרה ראשונה  –  אנו מטיילים עצמאית בליווי תרמיל עזרה ראשונה בסיסי.   יש להצטייד בכל התרופות הדרושות לכם.   לא ניתן להשיג תרופות בעלות שם זהה לאלה המוכרות לכם בארץ.   יש להצטייד בעזרה ראשונה בסיסית, ובמידת הצורך גם בכדורים נגד כאבי בטן, כאב ראש, שלשולים, הקאות, עצירות.

"דמי כיס" והמרת מטבע  –  במהלך הטיול נעבור במספר מקומות בהם ניתן יהיה לרכוש שתייה, חטיפים ומזכרות.  מומלץ להצטייד ב-300-500 לירות מצריות (70-100 ש"ח).   ניתן לעשות זאת בבנק שבתוך מסוף הגבול הישראלי או המצרי.

ניקיון  –  חובה להקפיד על איסוף אשפה. אנו מחויבים להשאיר את השבילים והאתרים אליהם אנחנו מגיעים נקיים.  יש להצטייד בשקיות אישיות לאיסוף אשפה, כולל למגבונים ואביזרי הגינה.

צרכים  –  הטיול בהרים הינו בעומק במדבר וללא גישה לשירותים מסודרים.   על מנת לשמור על ההיגיינה בטיול ומניעת העברת החיידקים, על-ידי זבובים, לחיות הבר, יש להקפיד לחפור בור, לעשות בתוכו את הצרכים ולכסות היטב בחול ובאבנים.   את נייר הטואלט יש לשרוף (באזורים במדבריים בלבד) ואת השאריות לקבור גם-כן, או לחילופין לאסוף בשקית.

ניהול סיכונים ובטיחות בהליכה  –  את הטיול מוביל מדריך הטיול אשר מכתיב את קצב ההליכה ונתיב הטיול בהתאם ליכולת של כלל החברים בקבוצה.   יש להקפיד ללכת אחרי המדריך בלבד.   אין לעבור את המדריך.   ההליכה היא רק על הנתיב בו הלך המדריך.   אין לרדת מנתיב זה.   בעת הגעה למעבר אתגרי, יש לוודא שניתן לעבור בקלות ובבטחה ורק אז לעבור.   במידת הצורך יש להסתייע במדריך.   ממקרה של ניתוק קשר עם הקבוצה, יש לשבת במקום ולהמתין למחפשים.   בשום מקרה אין להמשיך בהליכה / לחזור חזרה / או לחפש דרכים אחרות!

הנחיות ביטחון  –  שרותי הביטחון המצריים הגבירו בצורה משמעותית את האבטחה וההגנה על אזורי התיירות והדרכים בדרום סיני. יחד עם זאת, בהתאם להוראת המטה לביטחון לאומי, על היוצאים לסיני מומלץ לנקוט באמצעי זהירות מוגברים: לא להתבלט במקומות ציבוריים, להימנע מביגוד עם כיתוב בעברית, להיות ערניים לזרים המתעניינים בתוכנית הטיול. בכל שלב, אין לפרט את תוכנית המשך הטיול ומקומות הלינה.  בעת רכישת מוצרים, יש להיות נוכח בעת אריזתם. אין להשאיר את הדרכון האישי בידי פקיד קבלה או כל גורם אחר לצורך רישום, יש להיות נוכח בעת הרישום ולקחת את הדרכון בתום ההליך. יש לוודא כי התיקים והציוד האישי נמצאים בהשגחה לכל אורך הטיול. יש לדווח למדריך הטיול ולגורמי הביטחון המקומיים על זרים חטטניים או כל חשד ביטחוני אחר שמתעורר. שימו לב: הטיול ייצא לפועל גם אם יוחרפו ההתרעות.

חודש הרמדאן  –  במהלך חודש הרמדאן חשוב לנהוג ברגישות יתרה ולהצניע לכת גם בלבוש. יש להימנע מלאכול, לשתות ולעשן בפומבי. שתיית אלכוהול – בפרטיות מרבית. אין להשמיע מוסיקה קולנית.

שיתוף נסיעות  –  כשבוע לפני מועד הטיול תפתח קבוצת ווצאפ עם כל המשתתפים.   מומלץ מאוד להשתמש בקבוצה הזו לשם תאום ושיתוף נסיעות.   בכך נוכל לעזור אחד לשני בהגעה ובהשתתפות בהוצאות הנסיעה ואף להקטין במידה רבה את הזיהום שאנו מייצרים.   אנא, סעו בזהירות והימנעו מנהיגה כאשר הנכם עייפים!.

חשוב מאוד, אסור להכניס למצרים את הציוד הבא: נשק, תחמושת, כדורים/תרמילים, מחסניות, ציוד ניווט מכל סוג שהוא, טלפון ליווני, מכשירי קשר, רחפנים, משקפות, או כל ציוד צבאי אחר, חומר פורנוגרפי וסמים מכל סוג שהוא (גם עלי גת נחשבים במצרים לסמים) גם אם יש לכם אישור רפואי.
אסור להכניס מצלמות ועדשות גדולות (מותר להכניס מצלמות קומפקטיות בלבד)

חשוב לוודא באופן יסודי שלא נשכח בתרמילכם תחמושת או כל פריט אחר מהפריטים שצוינו לעיל. כניסה למצרים עם אחד מהפריטים הללו עלולה להביא עליכם עונשי מאסר ארוכים

רשימת ציוד

מסמכים וכספים

יתרת התשלום בעבור הטיול (כולל אגרות, ארוחות צהרים וטיפים)  –  1040$.
תוספת תשלום לחדר ליחיד  –  180$ (למי שהזמין)
את הכספים הללו יש להעביר במזומן, בדולרים, למדריך, בעת הטיול.

דרכון ישראלי בתוקף לחצי שנה לפחות + 3 צילומי דרכון – חובה (אזרח ישראלי יוכל לצאת מהארץ באמצעות דרכון ישראלי בלבד)
שובר אגרת מעבר שרכשתם מראש לרכישה לחצו כאן
פוליסת ביטוח רפואי למשך ימי הטיול כולל חילוץ מהשטח – חובה
מזומן לחירום – חשוב שיהיה בכיס בסכום של 200-300$ לחירום.

בתרמיל הטיול
תרמיל גב נוח להליכה
בקבוקי מים למילוי חוזר (קשיחים כמו של קולה ולא רכים ומתפוצצים כמו של מים מינרלים)   נא להגיע עם 3 ליטר מים מהארץ
נעלי הליכה סגורות ונוחות  –  למי שרכש נעליים חדשות, חשוב ללכת איתם לפחות במשך שבוע לפני הטיול ולוודא שהם נוחות ומתאימות לכף הרגל ללא יצירת שלפוחיות ויבלות
כובע רחב שוליים
משקפי שמש
פירות יבשים ופינוקים בריאים
גליל נייר טואלט + גפרורים לשריפת הנייר לאחר השימוש
פנס + סוללות רזרביות. מומלץ מאוד פנס ראש  –  חייב להיות בתרמיל היומי
שפתון נגד יובש   –  מאוד חשוב !.   האוויר בהרים יבש ולמי שלא רגיל זה יציל את השפתיים !   מומלץ מאוד את הסוג הזה
קרם הגנה מקרינה
סבון ידים
בגד-ים
מצלמה

בצ'ימידן
תרמיל צ'ימידן לבגדים ולציוד הלינה (בטיול בהרים הציוד מועמס על גמלים ולכן לא מזוודה קשיחה, היא עשויה להישבר)
שק שינה מחמם (אין צורך להביא מזרן, תקבלו מאתנו)
בגדים חמים ללילה וליום  –  2 שכבות ארוכות
מעיל  –  לפסגה של הר סיני, יתכן ויהיה שם קרררר
בגדים קלים ליום
כלי רחצה והיגיינה
חומר דוחה יתושים
סנדלים
משקפיים ספייר
תרופות ועזרה ראשונה.
נעלים ים  בסגנון הזה  (כאלו שנשארות על הרגל בזמן השחייה ולא נופלות)
מסכה, שנורקל וסנפירים
כוס רב פעמית לשתייה חמה
בקבוק יין טוב לערב

להורדת טופס תאום ציפיות לחצו כאן

שיהיה לכולנו טיול מוצלח ושנחזור מלאי חוויות וזכרונות מתוקים

שנזכה לפגוש את כל היופי שבתוכנו וסביבנו 🙂

גילי ששון,
ארץ
טיולים והרפתקאות