תודה על ההרשמה לטרק:

 

"אל ג'בל תרבוש ומערב ההר הגבוה בסיני"

 

 

לפניכם מידע חשוב עם כל הפרטים ורשימת הציוד לטיול

נא לקרוא הכל בעיון

סיום הרשמה לטיול

לסיום ההרשמה והבטחת מקום בטיול יש להסדיר את הדברים הבאים:

    1. מילוי טופס תאום ציפיות  ושליחתו חזרה חתום ל- gils2012@gmail.com. להורדת הטופס לחצו כאן
    2. שליחת צילום דרכון –  נא לוודא שהדרכון בתוקף לחצי שנה לפחות.
    3. רכישת ביטוח רפואי –  למשך כל תקופת הטיול, כולל התוספות: ביטול השתתפות בטיול ואיתור וחילוץ בהיטס.  את הביטוח מומלץ לרכוש דרך "למטייל"  –  זהו הביטוח היחיד שמספק כיסוי ביטוחי לחילוץ מהשטח.  מומלץ באמצעות נדב שמעון (מנהל חנות למטייל בירושלים).  נדב זמין בימים א-ה בין השעות 09:00-17:00 בטלפון – 052-8392378
להורדת טופס תאום ציפיות לחצו כאן

מתווה פתיחת מסוף מנחם בגין במעבר הגבול טאבה

לאחר שנה שמעבר הגבול בטאבה היה סגור, הוא נפתח שוב לתנועת ישראלים אך במתווה מצומצם:

שעות פעילות מצומצמות  –  נכון לימים אלו, המסוף פתוח שבעה ימים בשבוע בין השעות 08:00-16:00.

מכסת עוברים יומית  –  התנועה במעבר מוגבלת ל-1000 נוסעים ביום והיא מפוקחת באמצעות מכסה מוגבלת של אגרת מעבר ברכישה מראש.

פעילות בהתאם לתו הסגול  –  חובת מסכה בתוך מקום סוגר.

חובת בידוד בחזרה  –  נוסעים החוזרים ארצה ואינם מחוסנים: מחויבים בבידוד של שבוע.   נוסעים שברשותם תעודת מחלים או תעודת התחסנות בתוקף, פטורים מחובת הבידוד.  

בטיולים המאורגנים לסיני אנו רוכשים מראש את אגרות המעבר למשתתפים טרם פרסום הטיול.

מידע חשוב מאוד  –  אנא קראו בעיון:

נקודת מפגש  –  נפגש בבוקר הטיול בשעה 07:00 ברחבה שלפני הכניסה למעבר הגבול "טאבה – מסוף מנחם בגין" שבסמוך לאילת.   לאחר המפגש נכנס יחד, כקבוצה, למעבר הגבול.   אלו שמקדימים, בבקשה המתינו לכולם ולכניסה המשותפת.

מועד סיום משוער  –  את הטיול נסיים במעבר הגבול טאבה  –  מסוף מנחם בגין.   שעת הגעה משוערת לגבול:  19:00

לינה  –  בבוסתנים ובבתים של הבדואים.   תנאי הלינה הם תנאי שדה, תחת כיפת השמיים.   בבוסתנים באר מים זכים, עצי פרי ושרותי שדה (קומפוסט) ללא מקלחות.    בתום הטיול בהר-הגבוה נגיע חזרה לכפר שם ניתן להתקלח.

כלכלה  –  הטיול כולל כלכלה מלאה החל מהצהרים של היום הראשון.  בבקרים – ארוחת בוקר קלה.   בצהרים – פיקניק משותף של ממרחים וירקות אותם נחלק לתיקים של כולנו ונאכל במהלך יום ההליכה.   בערב – ארוחה צמחונית ממיטב התבשילים הבדואיים.

מנהלות  –  אנו מטיילים עם תיק קטן בו המים וארוחת הצהריים. התיקים הגדולים מגיעים לבוסתני הלינה על גבי גמלים. על כן יש להביא 2 תיקים: אחד להליכה ואחד לבגדים וציוד הלינה (ראו רשימת ציוד למטה)

מזג האוויר וביגוד  –  בסתיו ובאביב חמים ונעים ביום (25-27 מעלות בצהריים) וקר בלילות ! (10-15 מעלות בלילה).   יש להביא בגדים קלים למשך הימים ובגדים ארוכים ומחממים לערב וללילה (מצורפת רשימת ציוד בהמשך המכתב).

תקשורת  –  סלולר  –  ניתן לקלוט רשתות סלולאריות מצריות בכפר בסנטה קתרינה.  בהרים אין קליטה, פרט לפסגות.   מומלץ לחסום את האפשרות לנדידת רשתות על-מנת למנוע מעבר אוטומטי לרשתות מצריות וכתוצאה מכך חיובים גבוהים ומיותרים.   בטיול יהיה טלפון מצרי לחירום.   wifi תהיה גישה ל-wifi בכפר בסנטה לפני היציאה להרים ובחזרה.

תרופות ועזרה ראשונה  –  אנו מטיילים עצמאית בליווי תרמיל עזרה ראשונה בסיסי.   יש להצטייד בכל התרופות הדרושות לכם.   לא ניתן להשיג תרופות בעלות שם זהה לאלה המוכרות לכם בארץ.   יש להצטייד בעזרה ראשונה בסיסית, ובמידת הצורך גם בכדורים נגד כאבי בטן, כאב ראש, שלשולים, הקאות, עצירות.

"דמי כיס" והמרת מטבע  –  במהלך הנסיעה יתכן ונעצור במקומות בהם ניתן יהיה לרכוש שתייה, חטיפים ומזכרות.  מומלץ להצטייד ב-300-500 לירות מצריות (70-100 ש"ח).   ניתן לעשות זאת בבנק שבתוך מסוף הגבול הישראלי או המצרי.

צרכים  –  טיול ההליכה בהרים הינו בעומק במדבר וללא גישה לשירותים מסודרים.   על מנת לשמור על ההיגיינה בטיול ומניעת העברת החיידקים, על-ידי זבובים, לחיות הבר, יש להקפיד לחפור בור, לעשות בתוכו את הצרכים ולכסות היטב בחול ובאבנים.   את נייר הטואלט יש לשרוף (באזורים במדבריים בלבד) ואת השאריות לקבור גם-כן.

ניהול סיכונים ובטיחות בהליכה  –  את הטיול מוביל מדריך הטיול אשר מכתיב את קצב ההליכה ונתיב הטיול בהתאם ליכולת של כלל החברים בקבוצה.   יש להקפיד ללכת אחרי המדריך בלבד.   אין לעבור את המדריך.   ההליכה היא רק על הנתיב בו הלך המדריך.   אין לרדת מנתיב זה.   בעת הגעה למעבר אתגרי, יש לוודא שניתן לעבור בקלות ובבטחה ורק אז לעבור.   במידת הצורך יש להסתייע במדריך.   ממקרה של ניתוק קשר עם הקבוצה, יש לשבת במקום ולהמתין למחפשים.   בשום מקרה אין להמשיך בהליכה / לחזור חזרה / או לחפש דרכים אחרות!

הנחיות ביטחון  –  כידוע לכולנו, יועץ רה"מ ללוחמה בטרור ממליץ שלא לטייל בסיני.   לצד זאת, שרותי הביטחון המצריים הגבירו בצורה משמעותית את האבטחה וההגנה על אזורי התיירות והדרכים בדרום סיני.   יחד עם זאת, היוצאים לטיול בסיני מחויבים בהתנהגות מונעת:  לא להתבלט במקומות ציבוריים, להימנע מביגוד עם כיתוב בעברית, להיות ערניים לזרים המתעניינים בתוכנית הטיול.   בכל שלב, אין לפרט את תוכנית המשך הטיול ומקומות הלינה, במקביל יש לדווח למדריך על זרים חטטניים.   יש להישמע להוראות המדריכים.   שימו לב: הטיול ייצא לפועל גם אם יוחרפו ההתרעות

שיתוף נסיעות  –  כשבוע לפני מועד הטיול תפתח קבוצת ווצאפ עם כל המשתתפים.   מומלץ מאוד להשתמש בקבוצה הזו לשם תאום ושיתוף נסיעות.   בכך נוכל לעזור אחד לשני בהגעה ובהשתתפות בהוצאות הנסיעה ואף להקטין במידה רבה את הזיהום שאנו מייצרים.   אנא, סעו בזהירות והימנעו מנהיגה כאשר הנכם עייפים!.

רשימת ציוד

מסמכים
יתרת התשלום בדולרים במזומן
דרכון בתוקף לחצי שנה לפחות + צילום דרכון  –  חובה
שובר אגרת מעבר
בדיקת קורונה מעד 72 שעות לפני היציאה מהארץ
פוליסת ביטוח רפואי למשך ימי הטיול כולל חילוץ מהשטח  –  חובה
כספים  –  מומלץ תמיד בכל טיול בחו"ל, גם בטיול מאורגן, שיהיה מזומן בכיס בסכום של 200$ לחירום.

בתרמיל הטיול
תרמיל גב נוח להליכה
בקבוקי מים למילוי חוזר (קשיחים כמו של קולה ולא רכים ומתפוצצים כמו של מים מינרלים)   נא להגיע עם 3 ליטר מים מהארץ
נעלי הליכה סגורות ונוחות  –  למי שרכש נעליים חדשות, חשוב ללכת איתם לפחות במשך שבוע לפני הטיול ולוודא שהם נוחות ומתאימות לכף הרגל ללא יצירת שלפוחיות ויבלות
כובע רחב שוליים
משקפי שמש
קופסאת אוכל קשיחה וננעלת (loke & Loke).
פירות יבשים ופינוקים בריאים
גליל נייר טואלט + גפרורים לשריפת הנייר לאחר השימוש
פנס + סוללות רזרביות. מומלץ מאוד פנס ראש  –  חייב להיות בתרמיל היומי
שפתון נגד יובש   –  מאוד חשוב !.   האוויר בהרים יבש ולמי שלא רגיל זה יציל את השפתיים !   מומלץ מאוד את הסוג הזה
קרם הגנה מקרינה
סבון ידים
בגד-ים
מצלמה

בצ'ימידן
תרמיל צ'ימידן לבגדים ולציוד הלינה (בטיול בהרים הציוד מועמס על גמלים ולכן לא מזוודה קשיחה, היא עשויה להישבר)
שק שינה מחמם
בגדים חמים ללילה וליום  –  2 שכבות ארוכות
מעיל  –  לפסגה של הר סיני, יתכן ויהיה שם קרררר
בגדים קלים ליום
כלי רחצה והיגיינה
חומר דוחה יתושים
סנדלים
משקפיים ספייר
תרופות ועזרה ראשונה.

להורדת טופס תאום ציפיות לחצו כאן

שיהיה לכולנו טיול מוצלח ושנחזור מלאי חוויות וזכרונות מתוקים

שנזכה לפגוש את כל היופי שבתוכנו וסביבנו 🙂

גילי ששון,
ארץ
טיולים והרפתקאות