"אל המקום שליבי אוהב – לשם רגלי מוליכות אותי"

הילל הזקן

 

 

 

 

"אל נופי הירח והחופים הנסתרים של מזרח סיני"

 

 

 

 

 

"טרק מיוחד ונדיר אל דרום מזרח סיני

 

מהדיונות ונופי אבן החול המזרחיים
אל הלגונות והריפים המהפנטים
של ראס אבו גלום, ראס טנטור ונבק

 

 

 

 

 

טיול חובה לכל מי שבאמת רוצה לגלות את סיני

 

 

 

 

 

 

"אל המקום שליבי אוהב – לשם רגלי מוליכות אותי"

הילל הזקן

 

 

 

 

"אל נופי הירח והחופים הנסתרים של מזרח סיני"

 

 

 

 

 

"טרק מיוחד ונדיר אל דרום מזרח סיני

 

מהדיונות ונופי אבן החול המזרחיים
אל הלגונות והריפים המהפנטים
של ראס אבו גלום, ראס טנטור ונבק

 

 

 

 

 

טיול חובה לכל מי שבאמת רוצה לגלות את סיני

 

 

 

 

 

7 ימים של שיכרון הרים וחופים בנופים המהפנטים של סיני

בקעת חג'אג'   סלע בכתובות

אתר הנאוומיס   ג'בל ח'ודור

בקעת ברקה  ☆  ג'בל ברקה הדרומי

הדיונת הדודה   קניוני ואדי חארזה

ביר עוק'דה  ☆  ראס אבו גלום

קובור אל בנת    ראס טנטור

שמורת נבק   ועוד

7 ימים של שיכרון הרים וחופים

בנופים המהפנטים של סיני

בקעת חג'אג' וסלע בכתובות

אתר הנאוומיס וג'בל ח'ודור

ג'בל ברקה הדרומי ודיונת הדודה

קניוני ואדי חארזה

ביר עוק'דה וראס אבו גלום

קובור אל בנת וראס טנטור

שמורת נבק   ועוד

התכנית

יום 1  –  נכנסים אל המדבר  –  נתחיל את טרק בנסיעת טנדרים שתכניס אותנו אל "ג'בל מליחס" וסביבתו.  נשוטט בין קניוני אבן החול האדומים והלבנים ולעת ערב נחנה בנאת הדקלים היפה "עין חודרה".

יום 2  –  אל נופי הירח  –  הליכה קלה של בוקר תביא אותנו אל "הדאבת חג'אג", סלע החוגגים המעוטר במאות ציורי סלע עתיקים ואל אתר הנאוומיס עם מבני האבן בני 6,000 שנים!.  נמשיך אל רכסי אבן-חול מהפנטים ואל העמקים של ג'בל ח'ודור.  את היום נקנח בהליכה יפה לעת ערב במורדות "ג'בל זראנוק".

יום 3  –  אל ההר הבורק  –  עם בוקר נעפיל אל "ג'בל מחרום" הידוע גם בשם "ג'בל ברקה הדרומי" ואל התצפית האלמותית אל עבר נופי הירח של מזרח סיני.   מההר נגלוש אל "דיונת הדודה" הענקית של "ואדי ג'יבי". אחה"צ נעפיל אל "ג'בל נעמיש" ולקראת שקיעה נרד אל נקודת הלינה.

יום 4  –  אל הקניון של ואדי חארזה  –  נטפס על הרכס שסוגר על ואדי ע'ע'יב וממנו נגלוש אל קניונו של ואדי חארזה.  לעת צהריים נחצה את הכביש לנואיבה דהב ונטפס בסבך בולדרים תלול אל עבר "ביר עוק'דה", אותו נווה מדבר שכל בדואי מוכן להישבע בעיני בנו שאלו המים הטובים בסיני אם לא במזרח כולו. 

יום 5  –  אל הלגונות השקטות –  עם בוקר נגלוש באפיק "ואדי עוקדה" ונעפיל לתצפית על "לגונת אל-קרדוד" היפה.  מהפסגה נגלוש מטה אל "ראס אבו גלום" לשנורקל ורחצה בים. נמשיך ב"נקב שהין" אל ה-"בלו-הול", שם נעלה על טנדר שיקפיץ אותנו ל"ואדי גניי" שמדרום ל"דהב" (בדהב נעצור בית החולים לבדיקת קורונה).  לעת ערב נמשיך בהליכה יפה לאורך החוף עד לנקודת הלינה.

יום 6  –  החופים הנסתרים של סיני  –  בעוד השמש עולה מבעד להרי חיג'אז נצא להליכת חוף אל עבר "קובור אל בניה" ו"ראס א-טנטור".  זהו קטע חוף בו מצוקי ההרים צונחים בפראות אל תוך הים.   מדי פעם נטפס לתצפיות מעל המים, נכיר את נופי הכרית והצדפות הפזורות על החופים ונשנרקל בריפים הבתוליים והלא מוכרים הללו.   לעת ערב נחנה בראס טנטור.

יום 7  –  אל חורשות המנגרובים והריפים של נאבק  –  הליכת בוקר לאורך החוף תביא אותנו אל הלגונות וחורשות המנגרובים של "שורת אל מנקטע" ו"נחלת א-תל" בשמורת נאבק. המעזים לשנרקל יזכו במבוך שוניות מרהיב.   כאן נעלה על ההסעה שלנו שתביא אותנו חזרה צפונה לטאבה.

בטרק נכיר את סיני "דרך הרגליים ודרך הלב".   נפגש עם המקומיים, נכיר את השבטים השונים והיחסים בניהם, נפגוש את צמחי המדבר המיוחדים ונתחקה אחר הגאולוגיה, ההיסטוריה ובעלי החיים של הארץ המדבר הקסומה.

הערה חשובה:  התכנית המפורסמת היא התכנית הרצויה.   יחד עם זאת, מדובר בטיול פיילוט!.  התכנית היא במתכונת של סקר שטח והיא גמישה יחסית.   ייתכנו שינויים בתכנית הטיול בהתאם להנחיות השלטונות המקומיים, מזג-האוויר ושיקול דעתו הבלעדי של המדריך, לטובת הקבוצה כולה והצלחת הטיול.

זה נשמע טיול מעולה!
אפשר לקבל עוד פרטים ?

נאבק סיני, שמורת נבק, מנגרובים, מנגרוב, טיולים לסיני, טיול הרים וחופים, טרקים בסיני, טרק סיני, טיול מטיבי לכת
טרקים בסיני, נודד מזרח סיני
למי מתאים הטרק ?

#  למטיבי לכת שמעולם לא טיילו בסיני  –  ושמעו את הסיפורים של כל מי שחזר משם, על ההרים הטמירים וקסם שאין מילים לתארו.   אוהבים לטייל ורוצים להגיע אל הטרקים המיוחדים של סיני, עם קבוצה איכותית ומדריכים מקצועיים שמכירים היטב את סיני ויכולים להוביל אתכם בבטחה ובראש שקט באזורים הידידותיים ומאירי הפנים בסיני

#  אלו שכבר ביקרו וטיילו בהרי-סיני  –  אפילו פעמים רבות  –  זו ממש הזדמנות להתחדש, להתרחב ולהכיר מסלולים חדשים בסיני, ליהנות מהדרכת עומק ייחודית ומחוויה עוצמתית.

# לאלו שמבקשים לגלות את סיני של ההרים –  זו שנמצאת הרחק מן החופים המוכרים והאהובים, וצופנת בתוכה את אוצרותיה הגנוזים, מראות ותחושות השמורים לממתיקי סוד…

#  לטיילים ותיקים  –  שנפשם מבקשת את מרחבי החופש הפראיים.   שקופצים בהתרגשות על כל הר חדש, מתפעמים ומתרגשים מהעוצמה של הפסגות ומהיופי שקורן מעל עבר, מאוהבים בהליכה בשבילי המדבר וסקרנים לחקור מחוזות חדשים בסיני שמעטים הם אלו שכף רגלם דרכה בם.

"…זהו מסע מופלא אל צפונות ההרים הטמירים, אל השבילים העתיקים בארץ המדבר הקרובה-רחוקה, אל הפשטות, ההוד וההדר, שניסוכים מכל עבר וכמו מבקשים מהאדם להכיר במלוא הווייתו…"

ג'בל ברקה הצפוני, נודד מזרח סיני, מפרץ אילת, הרי מדין, טול מטיבי לכת, טרקים בסיני

הטיול מאורגן ומודרך על-ידי גילי ששון

מדריך טיולים ותיק ומנוסה.   אוהב מושבע של המדבר, שביליו וסיפוריו.   מתמחה במדבריות סיני, ירדן והנגב.

מדריך אורח:  ליאור אנמר,
סייר, טייל ותיק וגאולוג, מדריך טרקים מיוחדים מבוקש ומוערך.

תאריכים קרובים:

מחיר

מחיר הטיול – 820$

(למחיר הטיול מתווסף תשלום בעבור אגרות מעבר, טיפים ובדיקת קורונה בסיני בסכום של 180$)

ממש בא לי טיול כזה!
אפשר לקבל את הפרטים למייל ?

קניון הצבעים סיני, קניון הקשת, ג'בל ברקה, טיול נודד בסיני, טיולים בסיני, מטיבי לכת סיני

מטיילים מספרים על הטיולים הקודמים

אביטל בנשלום כותבת:
מזרח סיני – חמישה ימים קסומים במרחבים שיכולים להיות רק בסיני. אצלנו במשפחה נהוג לומר, כאשר מגיעים למקום יפיפה במיוחד "וואוו, זה יפה כמו סיני".
אז הפעם זכינו לראות את המקור – מרחבי אבני החול והגרניט של מזרח האי המופלא.
תודה לגילי ששון ולקבוצה המופלאה שטיילה איתנו.

"בזכות Gili Sasson זכיתי לחוות את הצד השני של סיני זה שעד היום רק התפעלתי ממנו מרחוק… העוצמה של ההר הגבוה היא משהו שאי אפשר לתאר במילים. צבעים מדהימים, בולדרים מעוגלים, בוסתנים עשירים, נאות מדבר באמצע שומקום עם עצי פרי, מקומיים מסבירי פנים שלא נותנים לך לעשות כלום ומפנקים אותך באהבה… בקיצור, עזבו לדמיין תיסעו לשם בעצמכם ואם אתם רוצים המלצה לחוויה מהממת אז גילי הוא הכתובת שלי!…" (חן תל אור)

שולמית צבי כותבת:
"…חזרה מחמישה ימים מדהימים של טרקים בסיני, עם קבוצה נפלאה ומדריך מעולה Gili Sasson..."

תודה על עוד טיול נפלא בהדרכתך וארגונך אין עליך!. לחוות את ההרים של סנטה קתרינה חמישה ימים בשטח עם צוות הבדואים המקסים זו חוויה להרבה זמן. מחכה לטיול הבא, יענקלה…" (יענקלה טרש)

זה נשמע טיול אדיר!
תשלחו אלי למייל את הפרטים של הטיול:

בואו נדבר

יש לכם שאלה? לא בטוחים אם הטיול מתאים לכם?
דברו איתנו.

אתם יכולים:
לשלוח ווטצאפ – לחצו על הקישור הזה

או לשלוח מייל – metaylim.info@gmail.com
להרים טלפון – 053-2211206

ארץ,
טיולים והרפתקאות